reklama

Hvězda Americké krásy Mena Suvariová: Ve dvanácti mě znásilnili, část mě tehdy umřela

Mena Suvariová prozradila, že byla ve dvanácti letech znásilněna. Dvaačtyřicetiletá herečka se o této události podrobně rozepsala ve svých nových pamětech The Great Peace: A Memoir.

Mena Suvariová
Mena Suvariová | Foto: Profimedia.cz

Suvariová v knize píše, že ji znásilnil jeden z přátel jejího staršího bratra. "Část mě tehdy zemřela," píše Suvariová v knize.

"Využil mě, bavil se se mnou a pak se mě zbavil. Nazval mě děvkou," popisuje událost, která ji na řadu let poznamenala a devalvovala mínění o ní samotné. "Cítila jsem, že mě nikdo nevidí ani neslyší." 

Suvariová se v patnácti letech přestěhovala do Los Angeles, chtěla se totiž prosadit jako herečka. Její tehdejší manažer, kterého považovala za přítele, na ni vytvářel sexuální nátlak. Mena v knize vzpomíná, že tehdy cítila, že nemá na výběr a nemůže říct ne, upozorňuje web News.com.au.

"V té době se mi už rodina úplně rozpadla," píše Suvariová. "Moje matka se odstěhovala a chtěla najít sama sebe a můj otec už psychicky i fyzicky chřadl. Neměla jsem pocit, že mám nějaké jiné možnosti nebo bych mohla od života chtít něco lepšího."

Útěchu našla v drogách, snažila se totiž utlumit události, které se jí děly v soukromém životě. "Obrátila jsem se k takové formě samoléčby, kterou jsem našla, jen abych přežila," píše. "Snažila jsem se jen přežít."

Nová láska i dítě

Herecky se jí začalo dařit v 19 letech, zejména díky rolím ve filmech Prci, prci, prcičky a Americká krása. Právě za oscarové drama s Kevinem Spaceym získala nominaci na cenu BAFTA za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

V osobním životě se jí příliš dobře nevedlo, a přestože se dvakrát vdala, obě manželství zkrachovala. Štěstí našla až se třetím manželem Mikem Hopem, v dubnu se jim narodila holčička. 

Herečka se rozhodla v knize otevřeně promluvit o své bolestivé minulosti, aby pomohla ostatním. "Tohle je moje pravda. Tohle je můj hlas," píše. "Byla jsem tak unavená z toho, jak jsem celý život bojovala a skrývala se. Doufám, že pomůžu někomu dalšímu vidět jeho hodnotu. Pokud mohu někomu jinému zmírnit bolest, pak to chci udělat, protože já jsem takového člověka neměla."

Mohlo by vás zajímat: Ani když vejdu do pokoje nahá, nedává to muži právo se na mě vrhnout, říká advokátka Hrdá

Když vidím, co se strhlo po anonymních výpovědích těch žen, tak se nedivím, že v anonymitě zůstávají, říká k případu Dominika Feriho advokátka. | Video: Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama