reklama

V Británii byl veřejnosti představen první společný portrét Williama a Kate

Británii byl veřejnosti představen první společný malovaný portrét prince Williama a jeho manželky Kate. Královský pár se na obraz přijel podívat do Cambridge do Fitzwilliamova muzea, spadajícího pod tamní univerzitu.

Foto: Reuters

Autorem portrétu je renomovaný britský malíř Jamie Coreth. Vévodkyně Kate má na sobě smaragdově zelené šaty a střevíčky stejné barvy, William má tmavý oblek a modrou kravatu, jednu ruku drží ležérně v kapse.

Coreth řekl, že namalovat tento portrét pro něj bylo "největším privilegiem v životě", uvádí britská BBC na svých internetových stránkách. Uvedl také, že se snažil, aby obraz vyvolával "pocit rovnováhy mezi jejich soukromým a veřejným životem".

BBC uvádí, že první oficiální portrét prince Williama vytvořil v roce 2014 tehdy 36letý Dan Llywelyn Hall, který je nejmladším umělcem, jenž maloval britskou královnu Alžbětu II. Oficiální portrét Kate vznikl o rok dříve a vyvolal smíšené ohlasy. Vévodkyni z Cambridge se obraz prý líbil, ale někteří kritici jeho autorovi Paulu Emsleymu vyčítali, že zatímco ve skutečnosti z Kate vyzařuje radost ze života, obraz působí mrtvě.

Teršová: Sudety jsou pořád tak trochu chudé a zastrčené. Aš je pro mě hezký zapadákov | Video: Michael Rozsypal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama