reklama

"Už nedoufáme," říká Lejla Abbasová o hledání nezvěstných příbuzných v Turecku

Už druhý týden se v Turecku a Sýrii potýkají s následky katastrofálního zemětřesení. S tím, že by příbuzné, kteří v zasažené oblasti bydleli, viděla ještě někdy živé, Lejla Abbasová už bohužel nepočítá. Se zbytkem rodiny mají jediné přání - důstojně je pohřbít.

Foto: Profimedia.cz

Minulý týden odletěl Volkan Kaynak, životní partner modelky Lejly Abbasové, do Turecka, aby pomohl s pátráním po části své rodiny. Příbuzní žili v prvním patře pětipatrového domu, který ničivé zemětřesení minulý týden srovnalo se zemí. Bohužel zatím nemá dobré zprávy.

"Irem a Ceyda. Poslední dvě z naší rodiny, které jsme stále nenašli. Čtyři další jsou mrtví. Už nedoufáme, chceme je alespoň důstojně pohřbít," napsala Abbasová k fotografii, na které je se stále pohřešovanými ženami. Dobře ale ví, že naděje na jejich záchranu už prakticky neexistuje. "Strejda Ali stále sedí před domem, kde se Volkan, další příbuzní a kamarádi prohrabali z pátého do prvního patra. Našli telefon Irem a lékovku Ceydy. Volkan říká, že nejhorší je všudypřítomný pach mrtvých těl…," popsala děsivou realitu místních.

Abbasová se rozhodla pomoci ze všech sil a díky svému nadačnímu fondu Asante Kenya otevřela účet, kam mohou lidé přispívat na nákup potřebných věcí, které pak budou poskytnuty lidem v zasažených oblastech. Potřeba jsou stany, deky, chemické toalety, plynové hořáky a další vybavení.

"Číslo sbírkového účtu mého nadačního fondu Asante Kenya je 1211009464/5500, do poznámky uveďte heslo Turecko nebo variabilní symbol 623. V místě se o nákup postará Volkan. Vše zdokumentuje. Rozdá všem, které potká, doslova… Všichni jsou na tom stejně," dodala smutně.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama