reklama

Tenistka Serena Williamsová slaví 40: Vlasové a módní proměny sportovní legendy

Jedna z nejlepších tenistek všech dob se proslavila nejen svými úspěchy na kurtu, ale také experimenty s účesy a oblečením. Podívejte se do naší galerie na časté proměny Williamsové, která slaví čtyřicátiny.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Životní jubileum slaví tenistka Serena Williamsová v neděli 26. září. Rodačka z amerického Michiganu odstartovala profesionální kariéru v roce 1995 a stala se jednou z nejúspěšnějších sportovkyň světa. Letos slaví 40. narozeniny.

Několik let se držela na pozici světové jedničky dámského tenisového žebříčku a vyhrála 23 grandslamů. Jen jedna trofej z těchto nejprestižnějších turnajů ji dělí od toho, aby vyrovnala rekord tenistky Margaret Courtové.

Williamsová vyhrála celkem 73 kariérních titulů a předpokládá se, že nějaký titul do její sbírky ještě přibude. Letos se připojí ke čtyřicátnicím, a patří tak mezi nejstarší tenistky v žebříčku.

Během své úspěšné kariéry si vydělala téměř 95 milionů dolarů (více než 2 miliardy korun) a patří jí tak s obrovským náskokem první místo v žebříčku s výdělky tenistek z turnajů na okruhu WTA.

Williamsová však není známá jen svými kariérními úspěchy. Tenistka má i další zájmy, kterým věnuje pozornost. Na podzim roku 2019 založila vlastní značku oblečení s názvem S by Serena.

V oblasti módy byla často zmiňována její smlouva se značkou Nike, díky které si vydělala téměř 87 milionů korun. Mnohonásobná šampionka se také zajímá o sociální oblast a v roce 2016 zveřejnila svou podporu hnutí Black Lives Matter.

Williamsová se kromě tenisového kurtu objevila několikrát i před kamerou. V roce 2016 si zatančila ve videoklipu zpěvačky Beyoncé k písni Sorry. V roce 2018 společnost HBO natočila o jejím životě dokumentární film s názvem Being Serena. Letos podepsala smlouvu se studiem Amazon - podle webu Deadline  Amazon natáčí rovnou celou dokumentární sérii o jedinečném životě této veleúspěšné tenistky.

Jejím největším životním štěstím a úspěchem však bylo narození dcery Alexis Olympie Ohanianové v září roku 2017, kterou vychovává s manželem Alexisem Ohanianem, podnikatelem a investorem, jehož si vzala v roce 2016 v Římě. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama