reklama
 

Vyzkoušejte balayage: Technika barvení vlasů, které podlehly i celebrity

Vyzkoušejte místo klasického melíru techniku barvení vlasů balayage. Oblíbili si ji světoznámé celebrity a právem, vlasy tak vypadají přirozeněji a zdravěji.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Pokud chcete zesvětlit vlasy tak, aby vypadaly přirozeně a co nejméně se zničily, je technika barvení vlasů balayage přesně pro vás. O co jde?

Balayage (vyslovuje se "balejáž") je barvící technika, která se stala populární relativně nedávno. Pochází v francouzského slova balayer, což může znamenat zametat nebo česat. Prameny vlasů se drží v jedné ruce a druhá maluje pohybem podobným zametání.

Může to připomínat ombré, ale není tomu úplně tak. U ombré je efekt přechodu o mnoho výraznější a barvy jsou jasně oddělené. Technika balayage je o mnoho přirozenější a velmi individuální, protože dost záleží na tom, jak se barva štětcem nanese. Barva se u balayage aplikuje na délky a obzvlášť na konce vlasů nebo na vlasy rámující obličej. Zvýrazňují se tak kontury obličeje a přechody jsou jemné. 

Tuto techniku můžete uplatnit jak na dlouhé, tak i kratší vlasy ve stylu mikáda. Ideální je délka minimálně po ramena, kdy si kadeřnice může více s umístěním barvy vyhrát. 

Většinou se takto barví tmavé vlasy, které chtějí brunetky přirozeně zesvětlit, ale je možné zkombinovat jakékoliv dva odstíny dohromady a balayage si tak vlastně mohou dopřát ženy s vlasy jakékoli barvy. Záleží to jen na vás a vaší kreativitě.

"Balejáž" si můžete nechat vytvořit třeba v pražském salonu Franck Provost, kde nabízejí několik variant. Pro světlé vlasy například balayage Dvě zlata. Majitelky tmavších blond, kaštanových nebo rusých vlasů si mohou dopřát Benátskou ambru a hnědovlásky pak Cashmere, jež oživí vlasy jemnými záblesky. Pokud sázíte spíše na přírodní kosmetiku, můžete vyzkoušet služby jiného pražského salonu - OliOla, kde používají k vytvoření balejáže šetrné barvy Oway a Original Minerals.

V galerii se podívejte, které celebrity si tuto techniku barvení vlasů oblíbily.

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama