reklama

Musíte vidět: Nové filmy o silných ženských hrdinkách

Filmové jaro slibuje příběhy o inspirativních, nebojácných ženách, které se mohou pochlubit vytrvalostí, charakterem i důvtipem. Tak vzhůru do kina!

Prohlédnout grafiku
Foto: Aerofilms

O ženách v kinematografii se stále více hovoří. Natalie Portman si třeba letos na předávání Oscarů vzala plášť s vyšitými jmény režisérek, jejichž filmy byly nominované na prestižní ceny, ale ony samy za svou práci nikdy oceněny nebyly. Filmoví tvůrci odpovídají na hlad po inspirativních ženských hrdinkách, které oproti stereotypnímu znázorňování mohou nabídnout víc než hovory o vztazích a vzhledu.

Jak vypadá moderní ženská hrdinka na filmovém plátně? Třeba jako astronautka, kterou ve filmu Proxima ztvárňuje Eva Green. Zde se řeší klasické rodičovské dilema: milujete své dítě nade vše, ale také zažíváte nutnost vydělávat peníze i nerezignovat na své sny a ambice.

Ani kostýmní dramata nemusí představovat dámu v nesnázích, čekajíc na svého gentlemana zachránce. Nejnovější adaptace románu Jane Austen Emma, ukazuje hrdinku vtipnou, schopnou, a hlavně držící život svůj (a někdy i ostatních) pevně ve svých rukách. 

Podívejte se do naší galerie na další zajímavé filmové premiéry s moderními ženskými hrdinkami v hlavních rolích.

reklama
reklama