reklama
 

Spice Girls po 25 letech opět spolu: Jak se změnily a proč jedna chybí?

Fenomenální dívčí skupina 90. let Spice Girls je zpátky! Příští rok v létě odstartuje zbrusu nové turné, ovšem v nižším počtu. Kdo vypadl a proč? A jak tehdejší pěvecké ikony vypadají dnes?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Pokud jste zažili bouřlivé "devadesátky", jistě vám neunikla tehdy extrémně populární dívčí skupina Spice Girls. Pět mladých zpěvaček, pět rozdílných charakterů i osobností. Spousta hitů, zářivá světla reflektorů a nesmlouvavé hledáčky fotoaparátů.

Britská dívčí skupina Spice Girls vznikla v roce 1994. Nešlo ale o kamarádky z dětství, které pojila láska k hudbě a společné zážitky. Kapela byla sestavena uměle na základě inzerátu manažerské dvojice Boba a Chrise Herbertových, kteří měli v plánu vytvořit adekvátní konkurenci tehdy populárním chlapeckým skupinám Eats 17 a Take That. 

Záměr se podařil, ačkoli původní sestava měla vypadat ještě trochu jinak. Emma Buntonová (Baby Spice) byla vybrána až jako třetí možnost, když předchozí dvě adeptky vypadly.

  Spice Girls patří mezi jednu z nejúspěšnějších skupin 90. let 20. století. Podle BBC se dokonce jedná o nejlépe prodávanou dívčí skupinu všech dob. hudba, žena.cz

Skupinu tvořilo pět mladých dívek, které každá do jedné disponovaly jak určitou dávkou talentu, tak komediálním a tanečním nadáním. Jmenovitě šlo o Victorii Adamsovou (Posh Spice), Melanii Brownovou (Mel B - Scary Spice), Emmu Buntonovou (Baby Spice), Melanii Chisholmovou (Mel C - Sporty Spice) a Geri Halliwellovou (Ginger Spice).

Skupina se poměrně rychle stala víc než populární, celosvětově známé byly například hity WannabeViva Forever, Say You'll Be There nebo 2 Become 1.

V roce 1998 opustila skupinu Geri Halliwellová. Zbylé čtyři členky ještě několik let pokračovaly, ale v roce 2002 se kapela definitivně rozpadla.

V roce 2012 ještě Spice Girls vystoupily v původní sestavě na slavnostním zakončení letních olympijských her v Londýně.

Všechny členky Spice Girls se pokoušely o sólovou kariéru, úspěšné v tomto směru byly ovšem jen Geri Halliwellová a Melanie Chisholmová. Melanie Brownová začala působit jako porotkyně talentových soutěží a Victoria Adamsová (dnes Beckhamová) se proslavila manželstvím se slavným fotbalistou Davidem Beckhamem a kariérou módní návrhářky.

V současné době oznámila kdysi populární dívčí kapela velkolepý návrat na světová pódia. Počátkem léta 2019 vyrazí na společné turné, tentokrát ale jen ve čtyřech. Svou účast odmítla Victoria Beckhamová s tím, že kapele už nemá co nabídnout, je zaneprázdněna svou profesí a krom jiného má obrovský respekt ze zpívání jako takového.

Jak se členky kapely změnily od dob největší slávy a jak jim to sluší dnes? 

Více v naší grafice.

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama