reklama

Spice Girls jedou turné: Jak se za 25 let změnily a proč jedna chybí?

Fenomenální dívčí skupina 90. let Spice Girls je zpátky a v květnu zahájila své turné. Pojďme si jednu z nejslavnějších dívčích skupin připomenout.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Když Spice Girsl oznámily loni come back, bylo z toho velké pozdvižení. Na nové písničky a koncerty se tešili všichni příznivci kdysi nejoblíbenější dívčí kapely. Zklamáním bylo, že účast na projektu odmítla Posh - Victoria Beckham s tím, že kapele už nemá co nabídnout, je zaneprázdněna svou profesí a krom jiného má obrovský respekt ze zpívání jako takového.

Turné zatím budí trochu rozpaky. Zdá se, že fanoušci čekali trochu víc. Například koncert v Dublinu skončil fiaskem a lidé z něj zklamaně odcházeli. Údajně kvůli špatnému zvuku, dost možná se na výsledku podepsal i fakt, že zpěvačkám chybí nový repertoár a písničky pro dvacetileté holky zpívají zralé čtyřicítky. Hodnocení ponechme stranou a pojďme si Spice Girsl připomenout, zaslouží si to.    

Kdo byly (a jsou) Spice Girsl

Britská dívčí skupina Spice Girls vznikla v roce 1994. Nešlo ale o kamarádky z dětství, které pojila láska k hudbě a společné zážitky. Kapela byla sestavena uměle na základě inzerátu manažerské dvojice Boba a Chrise Herbertových, kteří měli v plánu vytvořit adekvátní konkurenci tehdy populárním chlapeckým skupinám Eats 17 a Take That. 

Záměr se podařil, ačkoli původní sestava měla vypadat ještě trochu jinak. Emma Buntonová (Baby Spice) byla vybrána až jako třetí možnost, když předchozí dvě adeptky vypadly.

  Spice Girls patří mezi jednu z nejúspěšnějších skupin 90. let 20. století. Podle BBC se dokonce jedná o nejlépe prodávanou dívčí skupinu všech dob. hudba, žena.cz

Skupinu tvořilo pět mladých dívek, které každá do jedné disponovaly jak určitou dávkou talentu, tak komediálním a tanečním nadáním. Jmenovitě šlo o Victorii Adamsovou (Posh Spice), Melanii Brownovou (Mel B - Scary Spice), Emmu Buntonovou (Baby Spice), Melanii Chisholmovou (Mel C - Sporty Spice) a Geri Halliwellovou (Ginger Spice).

Skupina se poměrně rychle stala víc než populární, celosvětově známé byly například hity WannabeViva Forever, Say You'll Be There nebo 2 Become 1.

V roce 1998 opustila skupinu Geri Halliwellová. Zbylé čtyři členky ještě několik let pokračovaly, ale v roce 2002 se kapela definitivně rozpadla.

V roce 2012 ještě Spice Girls vystoupily v původní sestavě na slavnostním zakončení letních olympijských her v Londýně.

Všechny členky Spice Girls se pokoušely o sólovou kariéru, úspěšné v tomto směru byly ovšem jen Geri Halliwellová a Melanie Chisholmová. Melanie Brownová začala působit jako porotkyně talentových soutěží a Victoria Adamsová (dnes Beckhamová) se proslavila manželstvím se slavným fotbalistou Davidem Beckhamem a kariérou módní návrhářky.

Jak se členky kapely změnily od dob největší slávy a jak jim to sluší dnes? 

Více v naší grafice.

reklama
reklama