reklama

Každá pohádka jednou končí. Tvůrci nového filmu o Dianě plakátem leccos prozradili

Každá pohádka jednou skončí. Těmito slovy uvedli producenti plakát k filmu Spencer, který bude mít premiéru letos v listopadu. Popisuje poslední Vánoce lady Diany uprostřed královské rodiny. A ze záběru, který na plakát zvolili, je jasné, že půjde o drama a příběh plný bolesti.

Foto: Profimedia.cz

Osud "princezny lidských srdcí" fascinuje veřejnost i více než dvacet let po její tragické smrti. Proto vznikají nové seriály a filmy o Lady Dianě, kterou na dlouhou dobu zlomil nevydařený vztah s princem Charlesem, otcem jejích synů prince Williama a prince Harryho.

Po seriálu Koruna, kde Dianu hrála Emma Corrinová, a filmu Diana z roku 2013, kde ji ztvárnila Naomi Wattsová, přijde letos 5. listopadu do kin snímek nazvaný Dianiným rodným příjmením Spencer. Příběh se odehrává během tří dnů jejích posledních Vánoc s královskou rodinou někdy v devadesátých letech.

Hlavní roli tentokrát producenti svěřili Kristen Stewartové, kterou si diváci pamatují především ze ságy o upírech s názvem Stmívání. Ačkoliv její obsazení do postavy oblíbené princezny před natáčením budilo u diváků rozpaky, nyní se fanoušci na novou filmovou Dianu těší a snímku předpovídají úspěch.

Tři měsíce před premiérou tvůrci zveřejnili několik záběrů z filmu a na sociální sítě dali oficiální plakát. Stewartová je tu zachycena jako zkroušená Diana, která si je již plně vědoma toho, že královské manželství končí fiaskem. Společnost Neon tuto emotivní fotografii uvedla slovy "Každá pohádka jednou skončí", což hodně naznačuje o tom, v jakém duchu se ponese celý film o milované princezně nazývané "princeznou lidských srdcí".

Podle odborníků na královskou rodinu je však námět filmu nepřesný, protože Lady Diana se během onoho domnělého vánočního víkendu s britským královským klanem už nějakou dobu nestýkala. "Nemyslím si, že tam ten víkend vůbec byla. Nebyla ani v Sandringhamu během tohoto předpokládaného víkendu," řekl podle DailyMail životopisec Robert Jobson pro True Royalty TV. Rodinné vztahy a Dianiny pocity by však měly věrně popisovat skutečnost.

Klusák: V Gottově příběhu je hodně nesrovnalostí. Výpovědi psychiatra jsou důležité | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama