reklama

Sophia Lorenová natočila po letech nový film. Hraje ženu, která přežila holokaust

Italská herečka Sophia Lorenová po deseti letech natočila opět celovečerní film. Sociální drama vypráví příběh ženy, která přežila holokaust, živila se jako prostitutka a teď se stará o děti bez domova. Příběh stárnoucí ženy a opuštěného senegalského chlapce režíroval syn Lorenové Edoardo Ponti. Snímek má dnes premiéru na platformě Netflix.

Lorenová natočila po letech nový film, režíroval ho její syn | Video: Netflix

Námětem snímku je stejnojmenná kniha Romaina Garyho, v jejímž prvním filmovém zpracování z roku 1977 nazvaném Madame Rosa vytvořila hlavní postavu Simone Signoretová.

Sophia Lorenová ztvárnila za svou kariéru na devět desítek rolí, z nichž některé patří do zlatého fondu evropské kinematografie. Jedna z nejkrásnějších evropských hereček dokázala vystihnout stejně dobře postavy tragické jako komické. Získala řadu cen, včetně dvou Oscarů - za snímek Horalka v roce 1962 a za celoživotní dílo v roce 1991.

Nezapomenutelnou dvojici vytvořila s Marcellem Mastroiannim, například v komediích Včera, dnes a zítra a Manželství po italsku, v dramatech Slunečnice a Zvláštní den nebo v groteskním podobenství ze světa módy Pret-a-Porter.

reklama
reklama
reklama