reklama

Eliška Křenková: Inspirujte se stylem nové hvězdy českého filmu

Zaujmout vás mohla v seriálu Pustina, do kin nyní vstupuje film Tiché doteky, kde má hlavní roli. Talent má nejen pro divadlo, ale také módu. Svěží krev mezi lokálními celebritami má šanci uspět ve světovém formátu.

Foto: Aerofilms

Jak to vypadá, když se herečce daří? Třeba tak, že za jeden film (Všechno bude, režie Olmo Omerzu) získá Českého lva a ten druhý (Tiché doteky), který vstoupí do kin 3.října, je dílo evropské kooprodukce i formátu. Eliška vyhrává pravidelně naše módní policie, protože bývá jednou z nejlépe oblečených žen na kulturních akcích. Hloubka jejího talentu je ale vidět především na divadle, v představení Amerikánka.

Poprvé jsme ji mohli zaregistrovat v Rodinném filmu, ale tam příliš prostoru ještě nedostala. Pak přišel seriál Pustina, kde zdatně sekundovala Zuzaně Stivínové. Vzhledem k tomu, že počin režiséra Ivana Zachariáše zaujal kromě odborné veřejnosti i všechny ty, které české seriály nechávají chladnými. Eliška ale byla dlouho přesvědčená, že možná se vůbec neměla herečkou stát.

Všechno bude

Tak zní nejen název filmu, za který letos získala devětadvacetiletá Křenková Českého lva. Je to doslova motto, které ona sama ztělesňuje. Je potřeba přijímat výzvy, ať už pokud jde o trpělivost na cestě za svým snem nebo o nabídku, která donutila Elišku vystoupit z její komfortní zóny. Tím bylo přijetí role v představení Amerikánka, kde hraje s Terezou Voříškovou jednu a tu stejnou roli. Postavu Emy Černé, která prochází dětským domovem, pasťákem, pěstounskou péčí, ale přesto nepřestává doufat, že někde daleko (v Americe) existuje někdo, komu na ní bude záležet.

Minimalistka

Divadlo nechtěla Eliška Křenková hrát kvůli tomu, že jí nebyly blízké výrazné výrazové prostředky, které zde herec musí používat. Navíc v Amerikánce je Eliška celou dobu na jevišti, sice ve dvou s Terezou Voříškovou, ale i tak. "Mám ráda minimalismus. Někdy možná pro někoho až trochu extrémní. Ale podle mne se to blíží víc k životu," prohlásila. Možná také proto přijala roli ve filmu Tiché doteky, který za několik dnů vstoupí do českých kin. Režisér snímku, který se natáčel v česko-britsko-nizozemsko-lotyšské kooprodukci prý původně chtěl neherečku. Pak ale svůj názor změnil. Potřeboval jsem někoho, na koho se budu moci spolehnout, někoho, kdo umí být jednoduše přirozený, kdo zná své řemeslo a je schopen filmového, minimalistického herectví. A Eliška byla náhle tou jasnou a jedinou volbou," upřesňuje.

Zajímá vás, jaký má Eliška styl? Projděte si naši galerii, o mladé herečce jistě ještě uslyšíte.

reklama