reklama

Gatesův rozvod jako terč legrace. Lidé vytváří jeho falešné účty na online seznamkách

Poté, co Bill Gates v úterý oznámil, že se rozvádí se svou ženou, se začaly na internetu množit vtipy o rozpadu jeho manželství. Na seznamovací aplikaci Tinder se objevují falešné účty vlivného podnikatele.

Foto: Reuters

Uživatelé Tinderu vytvářejí účty, které působí, jako by patřily zakladateli společnosti Microsoft a jednomu z nejbohatších mužů světa Billu Gatesovi. Jeden parodický profil například uvádí, že multimilionář může svým potenciálním partnerkám nabídnout "exkluzivní třetí dávku". Pisatel tak naráží na konspirační teorie, které Gatese spojují s pandemií koronaviru a předpokládají, že podnikatel chce prostřednictvím očkování očipovat světovou populaci. 

Na jiném falešném profilu "Gates" uvádí, že je stále bohatý, má rád aplikace Office 365, vakcíny a "nudné holky bez osobnosti" a naopak nemá rád konkurenční Dokumenty Google, odpůrce vakcín a počítače iMac. 

Gatesovi o svém rozvodu informovali v úterý, oba na svých twitterových účtech zveřejnili totožné prohlášení. Připomněli, že společně vychovali tři děti a vybudovali úspěšnou společnost. "Nadále sdílíme víru v tuto misi a budeme i nadále spolupracovat v nadaci, ale už nevěříme, že v této další fázi našeho života můžeme spolu být jako pár," napsali.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama