reklama

První dáma USA slaví 50 let. Vybírá si dokonalé modely i outfity plné kontroverze

Manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa Melania slaví v neděli padesátiny. Narodila se v jihoslovinském městečku Novo Mesto a do USA odešla v roce 1996 jako modelka. Podívejte se, jaká její cesta vedla do Bílého domu i proč se stala módní ikonou s prvky kontroverze.

Melania Trumpová Prohlédnout grafiku
Melania Trumpová | Foto: Reuters

Manželka amerického prezidenta se narodila jako Melanija Knavsová do rodiny vedoucího prodejny aut (a člena komunistické strany) a krejčové. Melania Trumpová má ještě starší sestru Ines a nevlastního bratra. Je tak jednou ze dvou amerických prvních dam, které pochází ze zahraničí. 

Vystudovala Střední školu designu a fotografování v Lublani a pak ještě rok studovala návrhářství na lublaňské univerzitě. Již v 16 letech se však stala modelkou a nedlouho nato začala pracovat pro milánskou agenturu. Kariéra modelky ji zavedla na evropská módní mola a v roce 1996 se rozhodla zkusit štěstí ve Spojených státech.

O dva roky později potkala svého budoucího manžela Donalda Trumpa, který se v roce 2017 stal prezidentem USA. 

Melania Trumpová je proslulá svou láskou k luxusním značkám a oblečení předních světových návrhářů. 

Podívejte se na proměny Melanie Trumpové v naší galerii. 

Video: Maléry Melanie

Maléry Melanie: Odmítla vzít Trumpa za ruku, opsala projev a párkrát se ošklivě spletla v módě | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama