reklama

Princezna Kate prolomila mlčení. Zveřejnila fotku a objeví se v sobotu na slavnosti

Britská princezna Kate v léčbě rakoviny dělá dobré pokroky a v sobotu se proto zúčastní velkolepé vojenské přehlídky v Londýně. Bude to její první veřejné vystoupení v letošním roce. Informovala agentura AP s odkazem na prohlášení Kensingtonského paláce.

Foto: The Prince and Princess of Wales, Twitter profil

Budoucí královna se na veřejnosti naposledy objevila o Vánocích. Tehdy se Kate s rodinou zúčastnila bohoslužby v kostele poblíž královského sídla Sandringham ve východní Anglii. V lednu byla hospitalizována kvůli blíže nespecifikované operaci břicha a v březnu oznámila, že podstupuje chemoterapii kvůli blíže nespecifikované formě rakoviny.

"Dělám dobré pokroky, ale jak ví každý, kdo prochází chemoterapií, jsou dobré i špatné dny," uvedla nyní manželka následníka trůnu, prince Williama. "V těch špatných dnech se cítíte slabí, unavení a musíte nechat tělo odpočívat. Ale v dobrých dnech, kdy se cítíte silnější, chcete z pocitu pohody vytěžit maximum," pokračovala Kate.

Dodala, že ji čeká "ještě několik měsíců" léčby. "Ve dnech, kdy se cítím dostatečně dobře, je radost zapojit se do školního života, věnovat osobní čas věcem, které mi dodávají energii a pozitivitu, a také začít trochu pracovat z domova," uvedla v prohlášení.

Kromě toho potvrdila, že se o víkendu s rodinou zúčastní vojenské přehlídky u příležitosti oslav narozenin britského panovníka Karla III. známé jako Trooping the Color.

"Doufám, že se v létě budu moci zúčastnit některých veřejných akcí, ale stejně tak vím, že ještě nejsem z nejhoršího venku," uvedla rovněž Kate. "Učím se být trpělivá, zvláště v nejistotě. Brát každý den, jak přicházjí, naslouchat svému tělu a dovolit si tolik času k uzdravení, kolik je zapotřebí." 

"Byla jsem ohromena všemi laskavými vzkazy podpory a povzbuzení v posledních několika měsících. Opravdu to pro mě a Williama znamenalo velký rozdíl a pomohlo nám to překonat těžší chvíle. Moc děkuji za vaše stálé pochopení a vám všem, kteří jste se se mnou tak statečně podělili o své příběhy," vzkázala také Kate.

Prohlášení na instagramovém účtu Prince and Princess of Wales doprovází nová fotografie princezny. Podle britských médií je pořízena v zahradách Windsoru. Jako autor je označen Matt Porteous a je u ní uveden letošní rok. 

Dnešní oznámení je podle AP významným milníkem, ale neznamená pro Kate návrat k veřejným povinnostem na plný úvazek.

Princeznin tchán král Karel III. má také rakovinu a podstupuje léčbu. Britská hlava státu naposledy odcestovala do Francie na osmdesáté výročí vylodění v Normandii. Na rozdíl od krále se Kate zcela stáhla ze svých královských povinností. Její manžel princ William se na jaře také na několik týdnů stáhl, aby podpořil svou ženu a jejich tři děti.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama