reklama

Nejroztomilejší princezna? Charlotte slaví šesté narozeniny, je malou módní ikonou

Druhé dítě prince Williama a vévodkyně Catherine z Cambridge princezna Charlotte Elizabeth Diana v neděli oslaví šesté narozeniny. Po svém starším bratrovi Georgovi je čtvrtou v pořadí nástupnictví na britský trůn. Jako zatím jediná vnučka prince Charlese určuje módní trendy stejně jako její matka vévodkyně Catherine a její teta vévodkyně Meghan.

Takhle princeznu Charlotte při příležitosti šestých narozenin vyfotila její matka Catherine. Prohlédnout grafiku
Takhle princeznu Charlotte při příležitosti šestých narozenin vyfotila její matka Catherine. | Foto: Reuters

Princezna Charlotte dostala část jména po své prababičce královně, Alžbětě II., a část po babičce, Lady Dianě. Narodila se 2. května 2015 v londýnské porodnici Lindo Wing. 

Kromě jména s lady Dianou, Williamovou matkou, sdílí také stejné místo křtu. V červenci 2015 byla pokřtěna v kopii tradiční dětské královské róby z dob královny Viktorie v kostele svaté Marie Magdalény v Sandringhamu. Na stejném místě byla v roce 1961 pokřtěna právě Williamova matka. 

Charlotte je stejně jako její bratři princové George a Louis a bratranec Archie Harrison velmi sledovanou osobností od narození. A přestože se princ William a vévodkyně Kate snaží držet svoje děti daleko od mediálního zájmu, kdykoliv se objeví na veřejnosti, prodej outfitů, ve kterých se objeví, se několikanásobně zvedne.

Malá Charlotte je tak odmalička malou britskou módní ikonou. Před třemi lety například magazín Reader's Digest odhadl hodnotu její tržní síly až na pět miliard dolarů, což je mnohem více než v případě jejích bratrů.

Zatím jedinou vnučku prince Charlese vévodkyně Kate obléká do dostupných módních značek. Jakýkoliv kousek, ve kterém se pak malá princezna objeví, je během pár hodin vyprodán. 

reklama
reklama