reklama

Princezna Beatrice porodila první dítě, dvanácté pravnouče královny Alžběty II.

Třiatřicetiletá vnučka britské královny princezna Beatrice a její muž Edoardo Mapelli Mozzi se stali rodiči. Pro Alžbětu II. je to dvanácté pravnouče, ale pro jejího syna Andrewa, vévodu z Yorku, teprve druhé vnouče. Beatricina mladší sestra Eugenie se stala maminkou letos v únoru.

Foto: Reuters

Princezna Beatrice, která letos 8. srpna oslavila 33. narozeniny, porodila své první miminko. Radostnou novinku podle Daily Mailu sdělil veřejnosti královský palác. Královna Alžběta II. se díky tomu stala dvanáctinásobnou prababičkou.

"Její královská výsost princezna Beatrice a pan Edoardo Mapelli Mozzi s potěšením oznamují zdařilý příchod své dcery na svět. Narodila se v sobotu 18. září 2021 ve 23:42 hodin v londýnské nemocnici Chelsea and Westminster," stálo v prohlášení Buckinghamského paláce.

Jméno holčičky, ze které mají radost i prarodiče princ Andrew, vévoda z Yorku, a jeho exmanželka Sarah Fergusonová, zatím není známo. Je to jejich druhé vnouče. První mají od mladší dcery, 31leté princezny Eugenie, která letos 9. února porodila syna Augusta Philipa Hawka Brooksbanka.

Princezna Beatrice se provdala za italského developera Edoarda Mappelli Mozziho 17. července 2020 v Anglii. Kvůli koronavirové pandemii měl pár pouze skromný obřad. Svatba proběhla téměř v utajení a údajně na ní bylo jen okolo dvaceti hostů. Snoubenci si přáli méně okázalý ceremoniál, než měli princové William a Harry. Beatrice a její manžel Mozzi odmítli mnohé královské svatební zvyklosti, například slavnostní jízdu kočáry.

Měla se odtud řídit válka. Pod slavným hotelem na "Václaváku" byl i tajný špitál | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama