reklama

Příbuzný britské královny půjde do vězení za sexuální napadení. Stydím se, přiznal

Vzdálený příbuzný britské královny Alžběty II. půjde na deset měsíců do vězení za sexuální napadení. Rozhodl o tom dnes soud ve skotském Dundee. Čtyřiatřicetiletý Simon Bowes-Lyon, který používá titul hrabě ze Strathmoru, se k napadení přiznal a uvedl, že svého činu lituje.

Simon Bowes-Lyon
Simon Bowes-Lyon | Foto: Profimedia.cz

Bowes-Lyon je se současnou panovnicí spřízněný z matčiny strany, je praprasynovcem královny matky. Jeho rodovým sídlem je hrad Glamis, kde matka královny Alžběty II. žila jako dítě. Narodila se tam i královnina sestra, princezna Margaret.

K sexuálnímu napadení došlo před rokem právě na hradě Glamis. Bowes-Lyon tehdy pronikl do ložnice, kde spala 26letá žena a pokoušel se ji násilím svléknout. Žena druhý den ráno ohlásila útok na policii.

Bowes-Lyon už před měsícem přiznal svou vinu a uvedl, že se hluboce stydí za to, že způsobil újmu člověku, který byl hostem v jeho vlastním domě. Bylo to podle něj v opilosti.

"Měl jsem za to, že nejsem schopný chovat se tak, jak jsem se choval, ale musím se tomu postavit čelem a vzít na sebe plnou odpovědnost," citovala hraběte ze Strathmoru agentura AP.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama