reklama

Piráti silnic i nevinné oběti. Gwyneth Paltrowová srazila muže, chce po něm odškodné

Ani slavným osobnostem se nevyhýbají dopravní nehody. Některé z nich jsou v neštěstí nevinně, jiné byly v době události pod vlivem alkoholu. Co se stalo a jaké to pro ně mělo následky?

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Americká herečka Gwyneth Paltrowová tento týden stanula u soudu kvůli nehodě, ke které došlo ještě v roce 2016 na lyžařské sjezdovce. Paradoxně je to ona, kdo zraněného muže, lékaře Terryho Sandersone, žaluje.

Ale i Sanderson po herečce požaduje odškodné ve výši 300 tisíc dolarů. Paltrowová totiž v únoru 2016 na sjezdovce v Utahu ztratila kontrolu nad svými lyžemi, vrazila do něj v plné rychlosti a tím mu způsobila vážná poranění - čtyři zlámaná žebra, poškození mozku a řadu dalších vážných zranění. Z místa měla navíc Paltrowová ujet bez toho, aby muži poskytla první pomoc nebo jej vůbec zkontrolovala.

Herečka ale tvrdí, že obětí je v tomto případě ona sama - podle ní stál Sanderson v době srážky tam, kde neměl, a popírá také to, že by z místa nehody ujela. Prý se ujistila, že je v pořádku a za oběť nehody považuje zejména samu sebe: Sanderson chce podle ní ze situace vytěžit to nejlepší ve svůj prospěch, vysoudit peníze a zničit jí reputaci jen proto, že je Paltrowová známou osobností.

Po očním lékaři v důchodu (Sandersonovi je teď 76 let) požaduje proto odškodné ve výši symbolického jednoho dolaru a současně očekává, že jí proplatí výlohy za její právníky.

Paltrowová ovšem není jediná celebrita, která kdy způsobila nehodu - i v Česku zapříčinili někteří slavní kolizi, za kterou se později káli. Další zase doplatili na nepozornost jiných účastníků dopravního provozu.

"Ovládl mě pocit, že si můžu s autem dělat, co chci," přiznala svou mladickou chybu zpěvačka Petra Janů. Její nezkušenost stála za tím, že utrpěla při vážné autonehodě těžké zranění a musela podstoupit hned několik náročných operací. Od té doby se však podle vlastních slov poučila a za volant sedá se zcela jiným pocitem a velkou pokorou.

Někteří její kolegové ale bourali opakovaně nebo neměli takové štěstí jako tenkrát ona.

Které celebrity zažily vážnou nehodu, se podívejte do naší galerie. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama