reklama

Evropský den obezity. S nadváhou bojovalo i mnoho celebrit, některé z nich uspěly

Už od roku 2010 se třetí sobotu v květnu připomíná Evropský den obezity. Tato iniciativa má za cíl upozornit na stále rostoucí problém a ukázat, jakým způsobem je možné komplikace s vysokou tělesnou hmotností řešit.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Obezita je stav, kdy se v lidském těle ukládá nadměrné množství tuku. Ruku v ruce s obezitou jde celá řada problémů, ať už psychické, ale také fyzické, jako je například vysoký krevní tlak.

Na vzniku obezity se podílí řada faktorů, nejčastěji jde o kombinaci životního stylu a genetických předpokladů. Lékaři ovšem zdůrazňují, že je na každém jedinci, nakolik svým životním stylem případné sklony k obezitě podpoří. K dalším vlivům, které se podílejí na vzniku nadváhy až obezity, patří také metabolické poruchy, působení některých léků, psychogenní faktory a omezení fyzické aktivity.

S kilogramy navíc se potýkají nejen "obyčejní lidé", ale také celá řada celebrit. Podívejte se do naší galerie na slavné osobnosti, které svůj boj s nadbytečnými kilogramy nijak netají. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama