reklama

Hrdinové nejen na filmovém plátně: Celebrity, které zachránily lidský život

Ve filmech zachraňují životy, planety a třeba i celé vesmíry. Mnozí z nich páchají hrdinské skutky i v reálném životě. Nejsou sice tak efektní jako na filmovém plátně a mnohdy se o nich dozví jen hrstka lidí, anebo taky nikdo. Ale jsou to činy mnohem cennější, protože jsou díky nim zachráněny skutečné životy.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Herec Miroslav Vladyka zachránil před utopením pětiměsíční holčičku. Díky rychlému zásahu Clinta Eastwooda se na jednom večírku neudusil člověk kusem sýra. Herec Karel Zima daroval ledvinu člověku, kterého znal jenom letmo. Sean Penn se aktivně zapojil do pomoci obyvatelům Haiti po ničivém zemětřesení. Steve Buscemi coby bývalý hasič vyprošťoval lidi z trosek Světového obchodního centra, když se budova zřítila po teroristickém útoku. A Harrison Ford občas zachránil při pilotování své helikoptéry ztraceného skauta nebo turistu.

Ne, tohle nejsou činy filmových hrdinů, které hrají. Tohle se opravdu stalo. V naší galerii najdete více podrobností i další celebrity, které udělaly hrdinský skutek. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama