reklama

Neuvěřitelné proměny Vojty Kotka: Snowboarďák, manžel Marie Terezie i vlastník bytu

Narodil se do divadelní rodiny, první zkušenosti sbíral jako dítě v dabingu a také v divadle. Vojtěch Kotek se ale nejvíce proslavil svými rolemi v komediích Snowboarďáci, Rafťáci a nedávno také ve Vlastnících. V pátek oslaví 33. narozeniny.

Vojtěch Kotek oslaví v pátek 33. narozeniny. Prohlédnout grafiku
Vojtěch Kotek oslaví v pátek 33. narozeniny. | Foto: ČTK / Česká televize / CinemArt

Slavný český herec, který v pátek oslaví Kristova léta, se narodil v roce 1988 do umělecké rodiny. Jeho otec byl slavným divadelním hercem, od roku 1973 členem Divadla Járy Cimrmana, zatímco matka vystudovala produkci na DAMU.

Vojtěch Kotek začínal kariéru již jako dítě. Od osmi let se věnoval dabingu a svůj filmový debut odehrál v roce 2001 ve snímku Tuláci.

Do diváckého povědomí se pak zapsal především svými rolemi v Pojišťovně štěstí a filmech Snowboarďáci, Rafťáci a Ro(c)k podvraťáků, kde hrál s Jiřím Mádlem. 

V poslední době ztvárnil Františka Štěpána Lotrinského ve filmové sérii Marie Terezie, pana Zahrádku v komedii Vlastníci (2019) a učitele Václava v pohádce O vánoční hvězdě (2020). 

Aktivní je nejen v dabingu, ale také v divadle. Dříve účinkoval například ve Stavovském divadle v představení Mistr a Markétka a v Národním divadle se zase objevil ve hře Maryša. Hrál také v Divadle Járy Cimrmana, podobně jako jeho zesnulý otec.

Loni v létě měl vážnou nehodu na motorce, ze které si odnesl dva zlomené obratle. I kvůli tomu mu unikla role v česko-slovenské komedii Známi neznámi. 

Podívejte se na další zajímavosti z jeho života.

reklama
reklama