reklama

Oblékla se až na molu. Nahou Bellu Hadid oděli do večerní róby látkou ve spreji

Pařížský Fashion Week přinesl futuristický moment, kdy Bellu Hadid oblékli technici přímo na předváděcím molu. Na téměř nahou modelku nastříkali speciální směs, která na vzduchu ztvrdla a vytvořila na jejím těle přiléhavou róbu.

Foto: Reuters

V pátek večer skončil pařížský Fashion Week ve velkém stylu. Na předváděcí molo nakráčela téměř nahá Bella Hadid, která na sobě měla pouze tanga a poprsí si zakrývala rukou. Šaty, které měla předvést, jí přímo na pódiu oblékl tým techniků.

Za neobvyklým designem stojí módní značka Coperni. Použili u toho tkaninu ve spreji s názvem Fabrican, která je na trhu už od roku 2003. Na těle Hadid látka ztvrdla a dokonale se přizpůsobila jejím křivkám. Zprvu připomínala přerostlou pavučinu, když se ale jednotlivá vlákna propojila, vznikla bílá večerní róba. Vizuálně se nijak zásadně nelišila od šatů, které se vyrábějí konvenčnějšími způsoby. Na pohled připomínala látka přírodní materiály, hedvábí nebo bavlnu, avšak na dotek i vůní byla prý cítit gumou.

Po nanesení spreje přišla na pódium dokončit design hlavní návrhářka Coperni, Charlotte Raymond. Rukama vytvarovala lem a dekolt, které zrovna zasychaly. Samotná látka ve spreji u nanášení studila, což byla pro spoře oděnou Hadid, vystavenou na už i tak chladnému vzduchu, velká výzva.

Šaty se dají normálně svléct, vyprat i pověsit na ramínko, takže je možné si je znovu obléct - ale pouze pro ženu s naprosto stejnými mírami. Dokonce se dají rozpustit zpátky do původního roztoku. Konečný model z pařížského Fashion Weeku plánuje návrhářská dílna Coperni vystavit ve svém showroomu.

Video z nanášení šatů se stalo na síti TikTok okamžitě virální. Není to poprvé, co technologie vkročila aktivně na prohlídkové molo. Módní znalci shledali podobnost s momentem z jarní módní prohlídky Alexandra McQueena z roku 1999. Tehdy modelčiny bílé šaty postříkali žlutou a černou barvou dva roboti, podle značky Coperni se ale jedná o dvě odlišné věci. Jejich performance neměla v plánu nijak odkazovat na McQueenovo představení.

Hned po prohlídce Bellu Hadid obklopili nadšení obdivovatelé. Modelka se svěřila, že ačkoli u nanášení oděvu mrzla, jedná se podle ní o zatím vrcholový moment její kariéry. "Myslím, že toto byla nejlepší chvíle mého života," dodala Hadid. 

Omilostněný polský šaman o rituálech s ayahuascou a měsících ve vazbě. Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama