reklama

Nová pirátka z Karibiku i Alžběta I. Margot Robbie je ve 30 letech na vrcholu

Australská herečka Margot Robbie se stane novou hlavní hrdinkou filmové série Piráti z Karibiku, informoval před pár dny magazín The Hollywood Reporter. Robbie si tak zapíše do svého filmového životopisu další z velkých rolí, které formují její kariéru. Ve čtvrtek herečka oslaví 30. narozeniny.

Margot Robbie Prohlédnout grafiku
Margot Robbie | Foto: Reuters

Herečka a filmová producentka Margot Robbie se narodila 2. července 1990 na jihovýchodě Austrálie ve městě Gold Coast do rodiny fyzioterapeutky a farmáře.

Budoucí úspěšná herečka vyrůstala na farmě společně se třemi sourozenci: Lachlanem, Cameronem a sestrou Anyou. Vychovávala je však samotná matka, s otcem se viděla velmi zřídka. 

Jako dospívající dívka si vydělávala na různých brigádách, pracovala v baru, uklízela domy nebo pracovala v rychlém občerstvení Subway. V 17 letech se přestěhovala do Melbourne, kde se začala věnovat filmu a televizním seriálům.

V roce 2010 přesídlila do Hollywoodu, kde odstartovala její hvězdná kariéra. Konkurz na Charlieho andílky sice nevyšel, získala ale roli letušky Laury Cameronové v seriálu Pan Am (2011). Jednou z prvních velkých hollywoodských rolí byla postava manželky Jordana Belforta ve filmu Vlk z Wall Street po boku Leonarda DiCapria. 

V loňském roce zazářila jako zavražděná americká herečka Sharon Tateová v Tarantinově filmu Tenkrát v Hollywoodu po boku Brada Pitta a Leonarda DiCapria. A po boku další australské rodačky Nicole Kidmanové a Charlize Theronové ve filmu Bombshell o sexuálním zneužívání zakladatele Fox News Rogera Aliese. 

Herečka je od roku 2016 vdaná za britského asistenta režie Toma Ackerleyho, se kterým se dala dohromady v roce 2014 po natáčení filmu Suite Française.

Projděte si v naší fotogalerii další slavné role australské rodačky. 

reklama
reklama