reklama

Nicole Kidmanovou naštval dotaz na Toma Cruise. Je to sexistické, vytkla novinářce

Nicole Kidmanová momentálně propaguje nový film Ricardovi, ve kterém hraje společně s Javierem Bardemem a ve snímku prožívají nepovedený romantický vztah. Novinářka britského deníku The Guardian ho přirovnala k manželství Kidmanové s Tomem Cruisem, za což ji herečka zkritizovala.

Foto: Reuters

Rozhovor se nejdříve nesl v očekávaném duchu, po novinářčině otázce na vztah Nicole k Tomovi Cruisovi se ale začal ubírat trochu jiným směrem.

"Film říká, že můžete mít mimořádný vztah, jehož pozůstatky tu zůstanou navždy. A to je úžasné. Nemůžete lidem nařídit, aby se chovali, jak vy chcete, a někdy se zamilujete do někoho, s nímž nakonec nestrávíte zbytek života. Myslím, že všechno spolu souvisí," vyprávěla Kidmanová.

Novinářka Eva Wisemanová přirovnala vztah ve zmiňovaném filmu k tomu mezi herečkou a Tomem Cruisem. "Je toto způsob, jakým smýšlíte o svém exmanželovi?" zeptala se novinářka. Herečka oponovala: "Bože, ne, absolutně ne. Upřímně, je to už tak dávno, že se to nedá srovnávat. Takže ne."

Australská herečka dotaz považovala za sexistický a prudce se proti němu ohradila. "Byla bych ráda, abych takto nebyla zaškatulkovaná. Protože si nejsem jistá, zda by tohle někdo řekl muži."

Herečka narážela na to, že s Cruisem nežije již 20 let a sama vede plnohodnotný osobní i profesní život. Získala v roce 2003 Oscara za film Hodiny, v roce 2006 se provdala za Keitha Urbana, v roce 2017 získala cenu Emmy (a Zlatý glóbus) za roli v seriálu Sedmilhářky. Vzhledem k tomu, čeho všeho ve svém životě a kariéře dosáhla, je snadné pochopit její frustraci.

Nicole Kidmanová a Tom Cruise byli manželé 11 let, a to mezi lety 1990 a 2001. Protože spolu nemohli mít děti, adoptovali dceru Isabellu a syna Connora.

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama