reklama

(Ne)vzdělané celebrity: Kteří slavní školu příliš neřešili?

Vzdělání je důležité... Anebo není? Ne každý úspěšný člověk absolvoval vysokou nebo střední školu, a přesto se mu v profesním životě daří víc než dobře. Je mezi nimi i řada slavných osobností.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Ať vám to připadá v pořádku, anebo se nad tím rozhořčením pozastavíte, život přináší mnohé paradoxy. Někdo studuje celý život, opakovaně se vzdělává, a přesto se mu profesně příliš nedaří. A jiný, třeba jen se základním vzděláním, nastoupí strmou kariéru a dosáhne (téměř) hvězdných výšin. 

  „Jediným učitelem, kterému se sem tam podaří někoho vychovat, je život.“ Gabriel Laub vzdělání, žena.cz

Škola má dítě připravit na hladší vstup do života, alespoň pokud jde o budoucí zaměstnání. Ne všechny děti ale školu vítají a mnohé, i přes svou inteligenci (anebo právě pro ni), se odmítají podřídit diktátu školních lavic. A tak se občas stane, že v budoucnosti úspěšný jedinec tak tak "proleze" základním vzděláním a o další studium už zájem nemá. 

Případně i studovat začne, ale pro svou osobitost a jistou netvárnost školu záhy opustí. Případně už jako velmi mladý začne pracovat na své kariéře a školu prostě neřeší.

Mezi takovými osobnostmi je i řada slavných. Pojďme se na některé z nich podívat prostřednictvím naší grafiky.

Gastromapa zavítala do Zaječic na Chrudimsku. Epifany Patisserie - tady dělají skvělou zmrzlinu i dorty | Video: Lukáš Hejlík

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama