reklama

Nestárnoucí Veronika Freimanová slaví 65 let. Za svůj mladistvý vzhled vděčí babičce

Česká herečka Veronika Freimanová se proslavila rolemi princezen, matek i babiček. Na svém kontě má stovky rolí nejen u filmu a v televizních seriálech, ale také v divadle. Dcera režiséra a kunsthistoričky slaví ve čtvrtek 65. narozeniny. Její skutečný věk by jí však hádal málokdo.

Veronika Freimanová Prohlédnout grafiku
Veronika Freimanová | Foto: Profimedia.cz

Cesta Veroniky Freimanové k herectví byla celkem přímá. Dcera operního režiséra a pedagoga pražské HAMU Přemysla Freimana začínala v dramatickém kroužku, v patnácti přešla do divadla Křesadlo a po dvou letech na ekonomické škole zamířila na konzervatoř. Do roku 1995 hrála dlouhá léta v Činoherním klubu.

U filmu nejprve dostávala dětské role a sehrávala princezny v pohádkách. Do širšího povědomí veřejnosti se však dostala rolí učitelky Hanky v oblíbeném českém filmu Sněženky a machři (1982).

Následovaly desítky televizních filmů a také seriály jako Hříchy pro pátera Knoxe, Náměstíčko, Četnické humoresky a především seriál Vyprávěj. V posledních letech se objevila v První republice, Modrém kódu či Strážmistrovi Topinkovi.

Z filmových pláten je známá také jako matka ze Snowboarďáků a Rafťáků či z filmu Metanol. Letos natáčela pohádku Princezna zakletá v čase. Veronika Freimanová dlouhodobě působí v Divadle Bez zábradlí.

Je podruhé vdaná za architekta Vladimíra Boučka, z prvního manželství s režisérem Jaroslavem Brabcem má dvě dcery. A za svůj mladistvý vzhled prý nejvíc vděčí babičce, jež se dožila 104 let.

Připomeňte si její nejslavnější role.

reklama
reklama