reklama

Nejstarší syn Williama a Kate slaví deváté narozeniny. Podívejte se, jak roste

Nejstarší potomek britského prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate se narodil před devíti lety a má tři jména. Jeho oficiální titul zní Jeho královská Výsost princ George z Cambridge. A jednou možná usedne na britský trůn místo svého otce prince Williama. Jak šel čas s dalšími princátky?

Princ George slaví osmé narozeniny. Prohlédnout grafiku
Princ George slaví osmé narozeniny. | Foto: Reuters

První syn a jeden z nástupců na britský trůn se narodil 22. července 2013 v londýnské nemocnici St. Mary's Hospital. Pár hodin po porodu jej princ William a vévodkyně Kate ukázali veřejnosti. 

Na počest možného budoucího krále zazněly slavnostní salvy nejen v Británii, ale také na Bermudách, Novém Zélandu či v Kanadě. Jméno chlapce bylo oznámeno dva dny poté.

George Alexander Louis byl pokřtěn 23. října téhož roku v Královské kapli paláce St James's a křest vedl arcibiskup Justin Welby. Vévodové si pro prince George vybrali za kmotry své blízké přátele, prvorozený princ jich měl sedm. Mezi nimi byla i sestřenice prince Williama Zara Tindallová. 

Princi Georgeovi se o dva roky později narodila sestra Charlotte a před třemi lety bratr Louis. Vévodové z Cambridge své děti na veřejnosti ukazují spíše sporadicky, chrání je tak před zájmem médií.

Podívejte se, jak princátka z Cambridge rostou. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama