reklama

Nejmladší syn Williama a Kate slaví druhé narozeniny. Podívejte se na roztomilé fotky

Třetí potomek britského prince a jeho manželky se narodil před dvěma lety a dostal jméno Louis Arthur Charles. Jeho oficiální titul zní Jeho královská Výsost princ Louis z Cambridge. Jak šel čas s dalšími princátky?

Kensingtonský palác zveřejnil k příležitosti druhých narozenin prince Louise nové snímky. Prohlédnout grafiku
Kensingtonský palác zveřejnil k příležitosti druhých narozenin prince Louise nové snímky. | Foto: Reuters

Malý princ se narodil 23. dubna 2018 v porodnici v londýnské části Paddington. Po příchodu na svět vážil 3,8 kilogramu a britská veřejnost mohla Louise vidět poprvé sedm hodin po jeho narození, když jej před porodnicí ukázala vévodkyně Kate. 

Dostal jméno Louis Arthur Charles, které odkazuje na rodinné příslušníky královského rodu. Louis je mimo jiné prostřední jméno jeho nejstaršího bratra George. Arthur bylo zase prostřední jméno krále Jiřího VI., otce královny Alžběty II. A Charles je jméno jeho dědečka, otce prince Williama. 

Křtiny se konaly v červenci v londýnské Královské kapli v St. James's Palace. Malý Louis byl pokropen vodou z řeky Jordán a na sobě měl, stejně jako jeho dva starší sourozenci, repliku roucha, které oblékla na křtu nejstarší dcera královny Viktorie v roce 1841. 

Louis Arthur Charles je po svém dědečkovi Charlesovi, otci Williamovi a po svém bratrovi a sestře pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn. Jeho nejstarší bratr princ George přišel na svět v červenci 2013, prostřední sestra princezna Charlotte se narodila v květnu 2015.

Podívejte se, jak princátka z Cambridge rostou. 

reklama
reklama