reklama

Nejmladší syn Williama a vévodkyně Kate slaví třetí narozeniny. Komu se víc podobá?

Princ Louis Arthur Charles z Cambridge, nejmladší z dětí prince Williama a vévodkyně Kate, v pátek oslaví třetí narozeniny. Benjamínek vévodů z Cambridge je pátý v linii následnictví na britský trůn. Podívejte se, jak roste a komu je víc podobný.

Princ Louis na fotografii, kterou pořídila jeho matka, vévodkyně Kate, ve středu 21. dubna 2021. Prohlédnout grafiku
Princ Louis na fotografii, kterou pořídila jeho matka, vévodkyně Kate, ve středu 21. dubna 2021. | Foto: Reuters

Princ Louis se narodil dva dny po narozeninách královny Alžběty II. v roce 2018 jako třetí potomek prince Williama a vévodkyně Kate. Na svět přišel v londýnské porodnici Lindo Wing nemocnice svaté Mary v Londýně, stejně jako jeho starší bratr George a sestra Charlotte

Celé jméno nejmladšího syna vévodů z Cambridge zní Louis Arthur Charles, což odkazuje na rodinné příslušníky královského rodu. Louis je mimo jiné prostřední jméno jeho nejstaršího bratra George. Arthur bylo zase prostřední jméno krále Jiřího VI., otce královny Alžběty II. A Charles je jméno jeho dědečka, otce prince Williama.

Jeho královská Výsost princ Louis z Cambridge byla pokřtěna v červenci v londýnské Královské kapli v St. James's Palace. 

Stejně jako jeho starší sourozenci ani princ Louis se na veřejnosti příliš neobjevuje. Princ William a vévodkyně Kate se je snaží držet mimo mediální humbuk, každým rokem však zveřejní u příležitosti jejich narozenin nové fotky a sporadicky je berou také na oficiální akce.

Naposledy se objevili společně v prosinci v londýnském divadle Palladium. Před Vánocemi také vydali tradiční rodinný portrét.

Podívejte se na to, jak malé princátko z Cambridge roste. 

reklama
reklama