reklama

Napomáhala Epsteinovi zneužívat nezletilé, rozhodla porota o celebritě Maxwellové

Soudní porota v USA uznala britskou celebritu Ghislaine Maxwellovou vinnou, že napomáhala svému někdejšímu společníkovi, americkému finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi, zneužívat nezletilé dívky. Šedesátileté Maxwellové, kterou porota uznala vinnou v pěti z šesti bodů obžaloby, hrozí desítky let za mřížemi.

Ghislaine Maxwellová, přítelkyně miliardáře Jeffreyho Epsteina.
Ghislaine Maxwellová, přítelkyně miliardáře Jeffreyho Epsteina. | Foto: Reuters

Dcera bývalého mediálního magnáta Roberta Maxwella měla s Epsteinem jistou dobu milostný vztah a pro finančníka později také pracovala, přičemž podle prokurátorů v New Yorku verbovala dívky, které pak Jeffrey Epstein sexuálně zneužíval.

Prokuratura v USA se zaměřila na styky Maxwellové se čtyřmi nyní již dospělými ženami, které v uplynulých týdnech vypovídaly u soudu. Podle svědectví tří z nich se i sama Maxwellová dotýkala jejich nahých těl. Prokurátoři obžalovanou během procesu popisovali jako "predátorku", která si opakovaně získávala důvěru mladých dívek a ty následně předávala Espteinovi.

Právníci Maxwellové ji naopak vykreslili jako obětního beránka, na kterého se vláda zaměřila, protože žalobci už nemohli postavit před soud Epsteina. Ten v srpnu 2019 spáchal sebevraždu ve věznici, kde čekal na vlastní proces kvůli obchodování se sexem.

"Porota jednomyslně shledala Ghislaine Maxwellovou vinnou z jednoho z nejhorších zločinů, jaké si lze představit - napomáhání a účasti na sexuálním napadení dětí. Tyto zločiny spáchala s životním partnerem a komplicem Jeffreym Epsteinem," uvedl v prohlášení federální prokurátor Damian Williams. "Cesta k dosažení spravedlnosti trvala příliš dlouho. Ale spravedlnosti bylo dnes učiněno zadost," dodal žalobce a ocenil odvahu obětí, které svědčily proti Maxwellové.

Na jak dlouho půjde bývalá přítelkyně finančníka za mříže, musí teprve rozhodnout soud, datum vynesení konečného verdiktu zatím není jasné. Ghislaine Maxwellová se proti rozsudku odvolá. "Pevně věříme v její nevinu. Je zřejmé, že jsme verdiktem velmi zklamáni," řekla po rozhodnut poroty advokátka usvědčené a zároveň dodala, že věří, že bude ospravedlněna.

Molho by vás zajímat: Kauza Jeffreyho Epsteina

Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina je dokumentární seriál o nechvalně známém miliardáři, který zneužíval nezletilé dívky. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama