reklama

Nábožensky fanatické celebrity: denní modlitby, návštěvy kostela a kříže na hokejce

Současná doba přeje spíš skeptickému náhledu na život, přesto je pro mnohé lidi jejich víra důležitá. Pro některé je dokonce zásadní součástí života a takoví se najdou i mezi slavnými. Někteří jsou dokonce svou vírou přímo posedlí a uctívání svého božství se věnují s náruživostí, která hraničí přímo s fanatismem.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Česko je podle statistik převážně ateistická krajina, ale i u nás se najdou lidé, kteří věří v něco většího a hledají v tom smysl života. Někteří ale praktikují svou víru přímo fanaticky: navštěvují kostel se železnou pravidelností, v některých případech dokonce denně, chodí ke zpovědi a jsou váženými členy své náboženské komunity.

Takoví lidé se najdou i mezi celebritami. Víra má přímý dopad nejen na jejich život, ale i na jejich umění - třeba Ewa Farna si do smluv dává podmínku, že všechna její vystoupení mají být ve shodě s božím desaterem. Režisér Jiří Strach se otevřeně přiznává k tomu, že jeho filmy se pokaždé nějakým způsobem dotýkají náboženských témat. A Jaromír Jágr si na hokejku prý namaloval kříže.

Podívejte se do naší galerie na celebrity, které houževnatě praktikují svou víru, až to může hraničit s fanatismem.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama