Ikona počasí
-- °C
-- °C
Reklama
Reklama

Moderátorka odhalila krutou realitu nemoci: Měsíc nevěděla ani, jak otevřít dům

Laďka Něrgešová
Laďka NěrgešováFoto: GWUZD PAVEL
Laďka Něrgešová
Laďka NěrgešováFoto: GWUZD PAVEL

Moderátorka Laďka Něrgešová poprvé do detailu popsala okamžiky, kdy se během jediného dne obrátil její život vzhůru nohama. Kvůli agresivnímu nádoru mozku musela podstoupit neodkladnou operaci, o jejíž naléhavosti zpočátku sama netušila. Po zákroku přišlo náročné období, během něhož nezvládala ani ty nejběžnější úkony. O své těžké cestě teď promluvila s nečekanou otevřeností.

Přidejte si obsah webu Žena.cz do oblíbených na Google zprávách
Reklama

Moderátorka Laďka Něrgešová už více než rok bojuje s agresivním nádorem mozku. Nyní se rozhodla nechat veřejnost nahlédnout nejen do doby, kdy se dozvěděla diagnózu, ale prozradila také to, jak vypadal její život po operaci, kterou musela podstoupit velmi neodkladně.

„Ten den mi nebylo dobře a měla jsem vysílat. Nějací lidé mi dali kapačku. Přišel David Netuka (ošetřující lékař –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ poz. red.), který ale už nebyl v práci. Vím, že mu někdo volal, ať se vrátí, a on přišel a říkal mi: Je to špatný, já vás otevřu. Já jsem mu řekla, že dneska vysílám. Pokud je to takový problém, tak si dnes odvysílám a zítra přijdu. A on říkal, že to nepůjde,“ popsala Něrgešová v podcastu Na jedné vlně s Bárou Divišovou průběh dne, který jí naprosto změnil život.

Reklama

„Já jsem si říkala: Co to je za blbce, to jako vážně? Pak přišli, řekli mi, kdo to je, a já: OK. A pak už si jen pamatuji, že jsem se probudila na JIP,“ zavtipkovala oblíbená moderátorka. V podcastu se ke slovu dostal i její lékař. „Bohužel v tu dobu nebyl čas na dlouhé filozofování a diskusi. Tam to muselo být direktivnější, protože v tom přímém přenosu by to nebylo dobré,“ vysvětlil Netuka vážnost situace, kterou si Něrgešová v tu chvílí možná ani neuvědomovala. Probuzení po operaci bylo náročné a Laďka nebyla připravená na to, co ji čeká. „Když jste po operaci mozku, to je moc zajímavá věc. Myslím, že na to existuje bezvadný citát, že když nemáte otevřenou hlavu, tak nevíte, co to je,“ řekla otevřeně. 

Následná rekonvalescence nebyla vůbec jednoduchá a moderátorka přiznala, že potřebovala pomoc i s těmi nejjednoduššími věcmi. „Měsíc nebo měsíc a půl jsem byla v tak jiném stavu, že jsem ani nevěděla, jak se otevírá můj dům nebo jak se dostanu do mobilu. Musela jsem mít lidi okolo mě, kteří vodili mě i moje děti, protože jsem byla úplně vyřízená. V té chvíli potřebujete od doktora, aby vám říkal pravdu a aby on byl ten pozitivní, kdo vás podrží nad hladinou. To byli jen dva lidé a jeden z nich byl David,“ chválí svého lékaře, na kterého měla jediný požadavek. „Říkala jsem mu po operaci: Dělejte si cokoli chcete, ale nelžete mi.“

Dle svých slov je vzorná pacientka, přesto však měla okamžik, kdy se vzepřela doporučením lékařů. „Bouřila jsem se, pokud vím, jen jednou – když jste mi chtěl vzít kus lebky… To jsem se trochu vztekala, brečela vzteky a myslím, že jsem i křičela. V tu chvíli jsem věděla, že přes to nejede vlak… Že mi lebku brát prostě nebude!“ prozradila s tím, že nakonec to dopadlo tak, jak chtěla ona. 

VIDEO: Spotlight moment: Rakovina jako zločinné buňky v těle. Hematolog popisuje, jak zhoubná nemoc funguje

Spotlight moment: Rakovina jako zločinné buňky v těle. Hematolog popisuje, jak zhoubná nemoc funguje | Video: Aktuálně.cz

Zdroj: podcast Na jedné vlně s Bárou Divišovou

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama