reklama

Michael Jackson žádné dětství neměl, celý život jej pak hledal. Před 15 lety zemřel

Kontroverzní "král popu" Michael Jackson zemřel před 15 lety. Autoritativní otec jej do showbyznysu dosadil již v útlém dětství, v dospělosti pak zpěvák a tanečník vyhledával přítomnost dětí, za což se mu dostalo odsouzení.

Michael Jackson vystoupil roku 1996 na Letenské pláni, koncert dle dobových odhadů sledovalo 120 tisíc diváků. Prohlédnout grafiku
Michael Jackson vystoupil roku 1996 na Letenské pláni, koncert dle dobových odhadů sledovalo 120 tisíc diváků. | Foto: Reuters

Americká popová ikona, zpěvák a tanečník Michael Jackson, který zemřel 25. června 2009, dva měsíce před jedenapadesátými narozeninami, si v 80. letech minulého století vysloužil přezdívku "král popu".

Za svoji kariéru celosvětově prodal přes 750 milionů desek, do historie hudby se nesmazatelně zapsal zejména deskou Thriller, nejprodávanějším albem všech dob, ale i tanečními kreacemi včetně "moonwalku". V posledních letech svého života už ale poutal pozornost spíše svým výstředním chováním, plastickými operacemi i obviněními z údajného sexuálního zneužívání dětí.

Jak vypadal život a kariéra Michaela Jacksona, to si můžete připomenout v naší galerii.

reklama
reklama
reklama