reklama

Letošek byl pro britskou panovnici Alžbětu II. přelomový: Poprask, covid i babyboom

Rok 2020 se v britské královské rodině nesl v hořkosladkém duchu. Hned na začátku roku její vnuk princ Harry a jeho žena vévodkyně Meghan oznámili svůj odchod z oficiálních rolí, čímž způsobili poprask. Na jaře zase Británii zasáhla pandemie koronaviru. Konec roku však přinesl příznivější zprávy o dalších očekávaných pravnoučatech.

V britské královské rodině bylo letos rušno. Prohlédnout grafiku
V britské královské rodině bylo letos rušno. | Foto: Reuters

V britské královské rodině bylo letos rušno. Hned na začátku roku se o ní hojně psalo po celém světě v souvislosti s odchodem prince Harryho a vévodkyně Meghan z rolí předních členů britské královské rodiny. Dokonce se pro něj vžilo i nové pojmenování - megxit. Kromě toho ale rodina zažila i nákazu koronavirem, svatbu a očekávání nových pravnuků Alžběty II. a prince Philipa. 

Královna Alžběta II. letos oslavila již 94. narozeniny a její dárky nebyly jenom radostné. Na začátku roku se hlavními tématy stal odchod Harryho a Meghan z aktivních rolí členů královské rodiny a taky pandemie koronaviru. Královna se proto stáhla do ústraní a národ podporovala především na dálku. 

Pro prince Charlese to také nebyl zrovna jednoduchý rok, kromě řešení megxitu sice oslavil 15. výročí svatby s vévodkyní Camillou, ale koncem roku s novou sérií Netflixu jeho pověst zase trochu utrpěla. 

Princ William a vévodkyně Kate letos patřili mezi nejpracovitější členy královské rodiny, když se především na jaře zasazovali o podporu lidí v boji s pandemií. Na podzim absolvovali krátké turné vlakem po Británii, aby poděkovali lidem za jejich nasazení. 

A nejšťastnější je letos zřejmě sesterské duo princezen Beatrice a Eugenie, dcer nechvalně známého prince Andrewa. Starší Beatrice se po odložení svatby dočkala alespoň malého obřadu ve Windsoru. A její mladší sestra oznámila, že čeká začátkem příštího roku rodinu. Pravnoučat se ale Alžběta II. zřejmě dočká více, těhotenství oznámila také Zara Tindallová, dcera princezny Anny. 

Podívejte se na další události letošního roku v britské královské rodině.  

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama