reklama

Meghan podala stížnost kvůli výrokům moderátora, zlehčuje prý psychické problémy

Americká manželka britského prince Harryho Meghan podala stížnost na výroky moderátora Pierse Morgana o jejím duševním zdraví. Ohradila se proti tomu, že novinářovy komentáře mohou být nebezpečným zlehčováním psychických problémů.

Foto: Reuters

Americká manželka britského prince Harryho Meghan podala podle stanice CNN formální stížnost televizi ITV kvůli výrokům moderátora Pierse Morgana o jejím duševním zdraví. Neohradila se přitom proti osobním útokům, nýbrž proti tomu, že novinářovy komentáře mohou být nebezpečným zlehčováním psychických problémů.

ITV v úterý oznámila, že Morgan končí v týmu pořadu Good Morning Britain (Dobré ráno, Británie). Stalo se tak poté, co novinář zpochybnil Meghanino tvrzení, že pomýšlela na sebevraždu, což uvedla v otevřeném rozhovoru s Oprah Winfreyovou, který v noci na pondělí odvysílala americká televize CBS. "Po konzultaci s ITV se Piers Morgan rozhodl, že nastal čas, aby odešel z pořadu Dobré ráno, Británie," uvedla v úterý ITV.

Podle CNN Meghan ve stížnosti k ITV vyjádřila obavy z možného dopadu Morganových komentářů na ostatní s tím, že jeho výroky mohou být vnímány jako zlehčování vážnosti psychických problémů. Naopak Morganových osobních útoků vůči vévodkyni se stížnost podle CNN netýkala.

Morgan v pondělním vysílání pořadu zpochybnil, že Meghan říkala pravdu, když se v rozhovoru svěřila, že měla sebevražedné myšlenky. Jeho výroky vyvolaly v Británii kritiku a ostře proti nim vystoupila například charita Mind, která se věnuje duševnímu zdraví. Telekomunikační regulátor Ofcom oznámil, že zahájil vyšetřování Morganových výroků poté, co na ně obdržel přes 41 000 stížností.

Morgan dnes na twitteru uvedl, že Meghan "stále" nevěří. "V pondělí jsem řekl, že Meghan Markleové nevěřím… Měl jsem čas se nad tímto názorem zamyslet a stále jí nevěřím. Pokud vy ano, fajn. Svoboda slova je kopec, na kterém rád zemřu. Díky za veškerou lásku a nenávist. Odeberu se trávit více času se svými názory," uvedl.

Mohlo by Vás zajímat: Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou

Jak tmavá bude jeho barva kůže, až se narodí. Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou | Video: Reuters/CBS
reklama
reklama
reklama