reklama

Depp bil svou manželku, bulváru musí zaplatit 18 milionů korun. Soud odmítl odvolání

Britský vrchní soud odmítl možnost odvolání pro amerického herce Johnnyho Deppa, který začátkem měsíce prohrál spor s bulvárním listem The Sun týkající se jeho označení za domácího násilníka.

Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: Reuters

Soudce sdělil, že odvolání nemá "dostatečnou šanci na úspěch", hercovi právníci se ale mohou obrátit ještě na odvolací soud.

Vrchní soud také nařídil, aby Depp uhradil první část nákladů na právní zastupování protistraně. Vydavatelství News Group Newspapers, do jehož portfolia deník The Sun patří, má dostat vyplaceno celkem 630 000 liber (18 milionů korun).

Hollywoodský herec, známý například z filmů Piráti z Karibiku či Střihoruký Edward, žaloval vydavatelství i šéfredaktora listu The Sun Dana Woottona. Nelíbil se mu článek z dubna 2018, ve kterém se píše, že herec bil svou bývalou manželku Amber Heardovou. Depp podal žalobu kvůli pomluvě.

Soudce ve svém verdiktu ale uvedl, že tvrzení zveřejněná v článku jsou "ve své podstatě pravdivá". Podle něj se prokázalo, že většina zmiňovaných útoků Deppa na jeho tehdejší manželku se skutečně odehrála a že Heardová měla důvod obávat se o svůj život.

Ačkoli soudce nyní Deppovým právníkům upřel možnost podat odvolání, zároveň jim připomněl, že se proti verdiktu mohou odvolat až do 7. prosince u odvolacího soudu.

Diaby: Nesla jsem si domů nože a řešila, jak to skončit. Bylo úlevné to pojmenovat | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama