reklama

Linda Evangelista slaví 55 let. Jak dnes vypadají supermodelky z devadesátek?

Nekonečně dlouhé nohy, sexy křivky, vysoké lícní kosti, plné obočí a ženské tváře. Byly to královny modelingu devadesátých let a přezdívalo se jim "velká šestka". Jak vypadají dnes?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Hvězda devadesátých let Linda Evangelista dnes slaví pětapadesát let. Kanadskou modelku objevila agentura, když jí bylo šestnáct let, a její kariéra se rozjela v momentě, kdy jí francouzský kadeřník Julien d'Ys navrhl, aby se ostříhala na krátko. "Řekl jsem jí, že to buď bude skvělé, nebo to bude pohroma," vzpomínal o třicet let později pro časopis Vogue. 

Jak se později ukázalo, nápad shodit dlouhou kštici byl skvělý krok, který z Lindy Evangelisty udělal jednu z nejlépe placených modelek devadesátých let. Společně s Naomi Campbellovou, Claudiou Schifferovou či Kate Mossovou patřila mezi nejznámější tváře jedné éry. Objevovaly se v televizních show i v hudebních klipech, například v legendárním klipu "Freedom 90" od George Michaela.

Linda Evangelista, která se narodila 10. května 1965 v Kanadě italským rodičům, se proslavila výrokem, že z postele nevstane za méně než 10 tisíc dolarů. Od zlaté doby supermodelek ale uběhlo několik dekád, změnil se celý módní byznys i ony samy. Konkrétně Linda Evangelista přibrala několik kilo a nejspíš byste ji dnes nepoznali. Má třináctiletého syna Augustina, jehož otce zpočátku tajila. Je jím francouzský miliardář a manžel herečky Salmy Hayekové Francois-Henri Pinault, který mimo jiné vlastní módní značky Saint Laurent, Alexander McQueen a Gucci. Před několika lety se s ním soudila o výživné, a když se jeho právníci podle Hello magazínu ptali, jak často pracuje, řekla, že i šestnáct hodin denně, přičemž její práce zahrnuje péči o sebe samu. 

Jak je na tom dnes zbylá pětice supermodelek? Podívejte se do naší galerie v úvodu. 

reklama
reklama