reklama

Líbání Madonny s 27letým přítelem pobouřilo internet. Je jak puberťačka, tvrdí lidé

Dvaašedesátiletá Madonna a její sedmadvacetiletý přítel Ahlamalik Williams si ze svého věkového rozdílu nic nedělají. Proč ale jejich vztah vyvolává mezi lidmi takové vášně?

Madonna a její přítel Ahlamalik Williams
Madonna a její přítel Ahlamalik Williams | Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka o víkendu popřála svému příteli, se kterým se poprvé potkala v roce 2015 na turné Rebel Heart a s nímž randí přes dva roky, vše nejlepší k narozeninám. Na důkaz lásky mu dala pusu. Na první pohled obyčejná fotka vyvolala v zahraničních médiích i na sociálních sítích emotivní ohlasy - od opovržení přes obavy po lítost.

Komentáře byly drsné. "Je smutné vidět, že Madonna neumí stárnout s grácií a snaží se hrát, že je mladší," zněl názor jednoho z diskutujících, zatímco další dodávali: "Sestřičko, sežeň si předmanželskou smlouvu, jestli se někdy znovu vdáš.", "Chováš se jako bláznivá puberťačka" a "To je její syn?"

Jak už to na internetu bývá, druhý tábor Madonně dodával odvahu a přál jí štěstí po boku sedmadvacetiletého tanečníka. 

Madonna není první ani poslední hvězdou, která žije vedle mladšího partnera. Ukazuje však, jak společnost pobuřuje, když se v roli toho staršího a zkušenějšího ocitne žena, píše web Yahoo! Life. Za příklad pak dává herce George Clooneyho, který si vzal o 17 let mladší ženu, nebo Michaela Douglase a jeho o 25 mladší ženu Catherine Zeta-Jonesovou.

Věkové rozdíly se přitahují

"Evoluční psychologie vychází ze silného předpokladu, že pro lidi je životním posláním reprodukce, tedy plození dětí," říká Theresa DiDonatová, docentka psychologie na Loyola University Maryland. 

Protože ženy nosí a rodí děti, jde pro ně podle psycholožky o daleko větší investici. "Proto si častěji vybírají partnery se zdroji a statusem, což je oboje typické pro vyšší věk. A muži naproti tomu hledají plodnost, jejímž vodítkem je mládí," vysvětluje Theresa DiDonatová, proč starší muži touží po mladších ženách.

A tyto zakořeněné sklony podle psycholožky stále přetrvávají. "Nepřemýšlíme o tom vědomě, ale implicitně to řídí naše strategie a taktiky páření," říká DiDonato. Proto vynikají vztahy, v nichž je žena starší (47letá Heidi Klumová a 31letý Tom Kaulitz nebo 54letá Sam Taylor-Johnsonová a 30letý Aaron Taylor-Johnson), píše dále web Yahoo! Life. 

"Tyto páry jdou naproti vývoji," říká DiDonatová, "a vzdorují kulturním a patriarchálním normám, které podporují starší muže s mladšími ženami."  

Co tedy Madonnu přitahuje na takhle mladých mužích? Psycholožka tvrdí, že zpěvačka je již zajištěná a nemusí řešit plodnost, proto se její pozornost zaměřuje na jiné věci, které jí již starší muži nemohou nabídnout. "Mladší muži mají energii a vitalitu, což jsou také jedny z velkých důvodů, proč páry vstupují do vztahů."      

Sama Madonna to neřeší. Už před čtyřmi roky v rozhovoru pro časopis Harper's Bazaar připustila, že má milence, kteří jsou mladší o tři dekády. "Mám pocit, že všechno, co dělám, je lidem opravdu nepříjemné," dodala.     

Mohlo by vás zajímat: Špičatá prsa symbolizovala ženskou moc, Madonna je předvedla před více než 30 roky 

Špičatá prsa symbolizovala ženskou moc a vzdor vůči kritikům. Madonna je předvedla před 30 lety | Video: Aktuálně.cz
reklama
reklama
reklama