reklama

Královský milostný trojúhelník rozebírá nová řada seriálu. Co z něj je fikce?

Od svatby britského prince Charlese s Dianou Spencerovou letos uplynulo 39 let. A příští rok si Británie připomene, že oblíbená Lady Diana, někdejší princezna z Walesu, by oslavila 60. narozeniny. O nešťastném manželství, které navenek vypadalo jako z pohádky, pojednávají nové epizody seriálu Koruna na Netflixu.

Josh O'Connor jako princ Charles a Emma Corrinová představující Dianu Spencerovou v seriálu Koruna. Prohlédnout grafiku
Josh O'Connor jako princ Charles a Emma Corrinová představující Dianu Spencerovou v seriálu Koruna. | Foto: Netflix

Historie vztahu mezi britským následníkem trůnu princem Charlesem a mladičkou Dianou Spencerovou je dobře známá. Napsáno o ní bylo několik knih, natočeno několik filmů i seriálů. A tématu milostného trojúhelníků, do kterého byl zapleten princ Charles, jeho současná žena vévodkyně Camilla a někdejší princezna Diana, se věnuje i nová série populárního seriálu Koruna na Netflixu. Otevírá téma nešťastného svazku a poukazuje i na psychické potíže mladičké Diany Spencerové. 

Podle někdejšího tiskového mluvčího Buckinghamského paláce Dickieho Arbitera je však nová série pomlouvačná vůči princi Charlesovi i vůči zesnulé Dianě. "Člověk se musí ptát: 'Je to skutečně nezbytné?'," řekl britskému zpravodajskému webu BBC

Podle něj se autor seriálu Peter Morgan snažil pouze o senzaci a vyobrazil prince Charlese a současnou vévodkyni Camillu jako ničemy.

Historik Simon Heffer zase pro deník The Telegraph čtvrtou sérii označil za ostudnou. A dodal, že lidé budou zaměňovat fikci za fakta. Právě obavy z toho, že lidé budou hraný seriál inspirovaný skutečností považovat za dokument ukazující fakta, znepokojuje i další odborníky a královské dopisovatele. Ačkoliv jsou obecné věci o královské rodině známy, detaily o korespondenci nebo přesných dialozích jsou pouze domněnky. 

Samotný princ Charles se údajně odmítl na seriál dívat s tím, že jeho autoři zneužívají bolestného místa královské rodiny.

Podívejte se, čeho všeho se čtvrtá řada seriálu Koruna dotýká. A připomeňte si známá fakta. 

reklama
reklama