reklama

"Nechtěl jsem přidělávat starosti". Koronavirem se v dubnu nakazil i princ William

Podle zpravodajského serveru BBC se novým typem koronaviru nakazil také britský princ William. "V jednu chvíli měl problém s dýcháním," uvedl s odvoláním na svůj zdroj The Sun.

Foto: Reuters

S odvoláním na své zdroje z okolí královské rodiny dnes informoval zpravodajský server BBC, že princ William se v první vlně pandemie nakazil novým typem koronaviru. Na konci března se infikoval i Williamův otec, princ Charles.

Kensingtonský palác, který je sídlem Williama a jeho rodiny, odmítl informaci komentovat. Zároveň ji ale nepopřel.

William podle BBC tajil, že se koronavirem nakazil, protože nechtěl, aby si o něj někdo dělal starosti. Podle bulvárního listu The Sun se s rodinou odebral do izolace na venkovském sídle Anmer Hall a svěřil se do péče soukromých lékařů.

"Zasáhlo ho to dost tvrdě… V jednu chvíli měl problém s dýcháním," uvedl s odvoláním na svůj zdroj The Sun.

V dubnu, kdy měl William podle BBC pozitivní test na koronavirus, princ dál vykonával řadu pracovních povinnosti přes telefon či videokonference.

William je druhý v pořadí nástupnictví na britský trůn, na kterém nyní usedá jeho babička Alžběta II. Prvním v řadě je Williamův 71letý otec Charles, který oznámil už na konci března, že se nakazil koronavirem. Měl jen mírné příznaky, uchýlil se do izolace ve Skotsku a zhruba po týdnu se vrátil k pracovním povinnostem.

Samotná královna Alžběta značnou část letošního roku strávila v dobrovolné izolaci na hradě Windsor. Větší veřejné akce se poprvé od začátku epidemie zúčastnila teprve v polovině října. Na ni ji doprovázel právě i její vnuk William.

V dubnu se koronavirem nakazil také britský premiér Boris Johnson, kterého museli na několik dní převézt do nemocnice.

Celkem se od března v Británii nakazilo novým koronavirem už přes 1,03 milionu lidí. S nemocí covid-19, kterou nový koronavirus způsobuje, jich 46 717 zemřelo.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama