reklama

O'Connorová: Depresivnější příběh těžko najdete. Týrali ji a sebevraždy jí nevyšly

Sinéad O'Connorovou ve 14 letech zavřeli do ústavu pro problémové ženy. Důsledky jejího nepodařeného dětství ji provází celý život: několikrát se pokusila o sebevraždu, kritizovala církev za násilné praktiky a trpí bipolární poruchou. Začátkem června vydala memoár Rememberings, ve kterém odkrývá, že měla v osmnácti letech aféru s ženatým představitelem církve.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Kontroverzní irská zpěvačka Sinéad O'Connorová slaví 8. prosince 55. narozeniny. Proslavila se nejen svou tvorbou a písní Nothing Compares 2 U, ale také obhajováním teroristické organizace IRA, vystupováním proti římskokatolické církvi a konvertováním k islámu. Minulý rok navíc oznámila, že odkládá turné plánované na tento rok, aby podstoupila léčbu proti závislosti na drogách a prožití traumatu. 

"Vyrostla jsem v prostředí, kde jsem zažila trauma a zneužívání. Pak jsem vstoupila rovnou do hudebního byznysu a nikdy jsem se doopravdy nenaučila, jak žít normální život. Nikdy jsem si nedopřála čas na to, abych se zahojila, ani jsem na to nebyla připravená," napsala na svém twitterovém účtu minulý rok irská zpěvačka, která trpí bipolární poruchou a v roce 2016 byla dokonce nějakou dobu nezvěstná. 

Na Twitteru také napsala, že byl pro ni rok 2020 kulminací předchozích obtížných a bolestných let a ona se stala závislá na "jiných drogách než jen na marihuaně", kterou užívá už pětatřicet let. 

Začátkem června tohoto roku vydala kontroverzní memoár Rememberings, ve kterém odkrývá, že měla v osmnácti letech aféru s ženatým představitelem církve. "Měli jsme něco jako aféru. Přesvědčil mě (protože jsem byla mladá a hloupá), že mu jeho žena nerozumí a že jsem jeho pravá láska," vzpomíná v biografii O'Connorová. 

Podívejte se do naší galerie na kontroverzní život zpěvačky, která si po konvertování k islámu změnila jméno na Šuhadá Davittová. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama