reklama

Bill Cosby byl uznán vinným z dalšího sexuálního napadení. Musí zaplatit 12 milionů

Komik Bill Cosby podle amerického soudu sexuálně napadl náctiletou dívku. Případ se měl odehrát v roce 1975. Napadené Judy Huthové soud přiřkl odškodné 500 tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 11,7 milionu korun, za citové strádání. Čtyřiaosmdesátiletý Cosby se k soudu osobně nedostavil a obvinění odmítá.

Foto: Shutterstock

Huthová vypověděla, že komik ji a její o rok starší kamarádku pozval do sídla Playboye, když jí bylo 16 let a jemu 37. Porotcům řekla, že ji vzal za ruku a pak se s její vynucenou pomocí sám ukájel.

Cosby na videozáznamu výpovědi uvedl, že si na Huthovou nepamatuje. K incidentu podle něj nemohlo dojít, protože by nepokračoval v sexuálním styku s někým, komu ještě nebylo 18 let. Podle ženy však věděl, kolik jí v té době bylo let.

Hercova obhájkyně v průběhu procesu zpochybňovala ženinu výpověď, včetně jejího revidovaného časového harmonogramu. Při podání žaloby v prosinci 2014 Huthová uvedla, že k incidentu došlo v roce 1974, kdy jí bylo 15 let. Posléze porotcům řekla, že nedávno dospěla k závěru, že se v roce spletla, a nyní se domnívá, že se to stalo v roce 1975. Huthové je nyní 64 let.

Cosby byl přitom před 11 měsíci propuštěn z vězení. Nejvyšší soud amerického státu Pensylvánie tehdy zrušil odsuzující verdikt z roku 2018, kdy byl uznán vinným ze zdrogování a znásilnění své někdejší přítelkyně. Státní nejvyšší soud zasáhl v momentě, kdy už si Cosby odpykal více než dva roky z trestu, který mohl trvat až deset let.

Cosby býval známý jako "americký táta", především díky své roli otce v sitcomu The Cosby Show. Obvinění desítek žen ze sexuálních útoků, které se podle nich táhly pět desítek let zpět, podle Reuters zničila jeho reputaci rodinně zaměřeného člověka.

Teršová: Sudety jsou pořád tak trochu chudé a zastrčené. Aš je pro mě hezký zapadákov | Video: Michael Rozsypal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama