reklama

"Jděte mezi dvě půlky," vzkazuje Bořek Slezáček ministrovi Ivanu Bartošovi

Herec Bořek Slezáček se za svoje názory nestydí. A kromě společenského dění se občas vyjadřuje i k politice, kde se otevřeně hlásí spíše k levicovým názorům. Teď ho nadzvedla ze židle kauza týkající se Pirátské strany.

Foto: Profimedia.cz

Že světy šoubyznysu a politiky nejsou zase tak vzdáleny, ukazuje herec Bořek Slezáček. Velmi se totiž zajímá o politické dění a neváhá ho s patřičnou dávkou nadsázky komentovat. Tentokrát se mu nelíbí, jak se Pirátská strana postavila k člence svého výboru Janě Michailidu. A pro ty, kteří ji kritizují, v čele s ministrem Ivanem Bartošem, má drsný vzkaz. 

"Milí Piráti, Jana Michailidu je jediná, kdo v té vaší oportunistické partaji za něco stojí. Chápu, pane Bartoši, že moc korumpuje. Ale vy zkuste pochopit, že to, že jste si oblékli modré obleky a tváříte se, jak strašně státotvorná parta jste, je důvod, pro který jste se z favoritů voleb stali marginálními přikuřovači Harryho Pottera z Brna. Co přesně udělala ta obdivuhodná slečna (nebo paní, každopádně navíc strašná kočka) špatně? Přál bych vám méně Hřibů a víc Michailidů, ale místo toho vám přeju, ať jdete mezi dvě půlky až tam, kde je úplná tma. A zůstaňte tam," rozohnil se na svém profilu na Facebooku. 

Janu Michailidu kritizuje předseda strany a část jejích členů za to, že se účastnila Dní antikapitalismu. Akci pořádá marxisticky orientovaná Nadace Rosy Luxemburgové ve spolupráci s trockistickou Socialistickou solidaritou. Politička se ale brání, že s komunisty nemá nic společného. "Není to strana, ve které bych chtěla své myšlenky prosazovat," řekla v rozhovoru pro DVTV.

To nejúžasnější je uvnitř. Superdrahá Vila Tugendhat v době vzniku dráždila | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama