reklama

Herec Dušek pěstuje v šedesáti vnitřní klid a žije v domě bez vody a elektřiny

Proslavily ho zejména komediální role ve filmech Jana Hřebejka Pelíšky, Musíme si pomáhat a Pupendo. Jaroslav Dušek je také osobitý improvizátor s vlastními názory na pandemii i život jako takový. Slaví šedesátiny a spokojeně žije v hliněném domě bez elektřiny a vody.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Neotřelý herec a skvělý improvizátor Jaroslav Dušek slaví 30. dubna 60. narozeniny. Širokou popularitu mu přinesly zejména komediální role ve filmech Jana Hřebejka Pelíšky, Musíme si pomáhat a Pupendo. Osobitý styl improvizačního umění, kterým překvapil svého času i při moderování Českého lva, rozvíjí do neuvěřitelných konstrukcí při představeních divadla Vizita, které v roce 1981 spoluzaložil.

Jeho parketou je volná improvizace, a tak v příběhu, který je pro diváky, ale i pro něj vždycky premiérou, může dělat a dělá, cokoliv ho napadne. Jeho příběhy nepostrádají ani filozofickou hloubku, v níž odráží své kosmické a přírodní "mudrlantství".

Mezi nejúspěšnější se řadí představení podle knihy Čtyři dohody. Kultovní dílo Dona Miguela Ruize o moudrostech starých Toltéků mimo jiné osobitě načetl i jako audioknihu. V poslední době zaujal vážnou rolí v dramatickém seriálu Pustina či v tragikomedii Úsměvy smutných mužů.

Před několika lety si postavil hliněný dům bez elektřiny, vody a se suchým záchodem v Jindřichovicích pod Smrkem, kde žije. Jak Jaroslav Dušek vnímá pandemii a co lidem v tomto období radí? 

reklama
reklama