reklama

V 90. letech po nich šílel svět. Královnám modelingu je přes padesát, jak vypadají?

Linda Evangelista

Linda Evangelista, která se narodila 10. května 1965 v Kanadě italským rodičům, se proslavila výrokem, že z postele nevstane za méně než 10 tisíc dolarů. Kanadskou modelku objevila agentura, když jí bylo šestnáct let, a její kariéra se rozjela v momentě, kdy jí francouzský kadeřník Julien d'Ys navrhl, aby se ostříhala nakrátko. "Řekl jsem jí, že to buď bude skvělé, nebo to bude pohroma," vzpomínal o třicet let později pro časopis Vogue. 

Jak se později ukázalo, nápad shodit dlouhou kštici byl skvělý krok, který z Lindy Evangelisty udělal jednu z nejlépe placených modelek devadesátých let. Společně s Naomi Campbellovou, Claudiou Schifferovou či Kate Mossovou patřila mezi nejznámější tváře jedné éry. Dnes šestapadesátiletá Evangelista přibrala několik kil a nejspíš byste ji na první pohled nepoznali.

Má čtrnáctiletého syna Augustina, jehož otce zpočátku tajila. Je jím francouzský miliardář a manžel herečky Salmy Hayekové Francois-Henri Pinault, který mimo jiné vlastní módní značky Yves Saint Laurent, Alexander McQueen a Gucci. Před několika lety se s ním soudila o výživné, a když se jeho právníci podle Hello magazínu ptali, jak často pracuje, řekla, že i šestnáct hodin denně, přičemž její práce zahrnuje péči o sebe samu. 

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama