reklama

Rihanna, vévodkyně Meghan či Beyoncé: Jak celebrity reagují na protesty v Americe?

Naomi Campbellová, Marc Jacobs, Michelle Obamová nebo Serena Williamsová a mnohé další hvězdy nejsou lhostejné k aktuálním nepokojům, které spustila vražda George Floyda po zásahu policisty.

Michael B. Jordan, Kendrick Sampson a další se zúčastnili protestu Black Lives Matter v kalifornském Beverly Hills. Prohlédnout grafiku
Michael B. Jordan, Kendrick Sampson a další se zúčastnili protestu Black Lives Matter v kalifornském Beverly Hills. | Foto: Profimedia.cz

Jedním z nejviditelnějších hashtagů na sociálních sítích je momentálně #blacklivesmatter, který odkazuje k černošskému hnutí upozorňujícímu na policejní brutalitu. Právě kvůli ní zemřel 25. května při zásahu George Floyd. Celé Spojené státy zachvátila vlna protestů, některé se zvrhly v nepokoje, během kterých byly rozbity a vyrabovány také známé módní butiky.

Šéfdesignér značky Louis Vuitton Virgil Abloh, jehož rodiče jsou imigranti z Ghany, byl masivně kritizován poté, co vyjádřil s chováním protestujících nesouhlas. Na paškál se dostal také jeho příspěvek organizaci Black Lives Matter, které věnoval pouhých 50 dolarů (v přepočtu necelých 1200 Kč). Abloh se pak za své komentáře musel omluvit a ze svého účtu poslal v přepočtu téměř půl milionu korun.

Zpěvačka Ariana Grandeová se ohradila proti způsobu, jakým média referují o samotných protestech. Podle ní "nikdo nepíše o pokojných demonstracích, které probíhají v klidu".

Na shromáždění s transparenty se vydal i Ben Affleck s přítelkyní Anou de Armas, modelka Emily Ratajkowski, herečka Kristen Stewartová s přítelkyní, dcera Michaela Jacksona Paris, ale i herci John Cusack nebo Timothée Chalamet.

Hollywoodská herečka Kerry Washingtonová a její další kolegové vyzvali své spoluobčany, aby podpořili podniky, které patří Afroameričanům, a také aby se vzdělávali v otázkách černošské historie a rasismu.

Jeden z nejvlivnějších stylistů současnosti Law Roach, který svými outfity katapultoval například zpěvačku Celine Dionovou mezi absolutní módní ikony, založil fond pomoci podnikatelům tmavé pleti. I on sem převedl více než půl milionu korun a podle svých slov "bude žádat další módní profesionály, aby sem posílali své příspěvky".

Prohlédněte si naši galerii, abyste se dozvěděli více o roli celebrit v současných protestech ve Spojených státech.

reklama
reklama