reklama

Šaty obléká jen na červený koberec. Herečka Gainsbourgová slaví padesátiny

Francouzská herečka a zpěvačka Charlotte Lucy Gainsbourgová slaví kulaté narozeniny. Díky slavným rodičům se odmalička pohybovala v showbyznysu, kromě desítek rolí v různorodých snímcích vydala také pět hudebních alb. Je také považována za jednu z nejstylovějších celebrit.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Charlotte Gainsbourgová je dcerou britské herečky Jane Birkinové a francouzského herce, básníka, muzikanta a režiséra Serge Gainsbourga. Narodila se sice v roce 1971 v Londýně, ale vyrůstala v Paříži a ovlivnilo ji tak především francouzské prostředí.

Gainsbourgová má také několik sourozenců, vlastních i nevlastních. Její mladší nevlastní sestra Kate Berry v roce 2013 spáchala sebevraždu. Má ještě nevlastní sestru, známou modelku a zpěvačku Lou Doillonovou. Jako dcera slavných rodičů v prostředí showbyznysu a hvězd vyrostla. Svůj herecký debut si odbyla v roce 1984 jako dcera Catherine Deneuveové ve filmu V záři reflektorů. 

Charlotte Gainsbourgová je známá svým ležérním, rozvolněným oblékáním, kterému dominuje pánský styl, základní barvy a rozcuchané vlasy s ofinou. Objevila se v kampaních několika módních značek, včetně Balenciaga, Louis Vuitton či Yves Saint Laurent.

"Najít správné oblečení je pro mě složité. I ty nejjednodušší kousky mi dají zabrat, než najdu ty správné. Stále jsem například nenašla perfektní džíny," přiznala před třemi lety magazínu Dazed.

Podívejte se na střípky z jejího dosavadního života. 

reklama
reklama