reklama

Buďte stylová jako Gainsbourgová: Noste pánský styl i sexy ležérní kousky

Francouzská herečka a zpěvačka Charlotte Lucy Gainsbourgová oslaví v úterý 49. narozeniny. Díky slavným rodičům se odmalička pohybovala v showbyznysu, kromě desítek rolí v různorodých snímcích vydala také pět hudebních alb. Je také považována za jednu z nejstylovějších celebrit.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Charlotte Gainsbourgová je dcerou britské herečky Jane Birkinové a francouzského herce, básníka, muzikanta a režiséra Serge Gainsbourga. Narodila se sice v roce 1971 v Londýně, ale vyrůstala v Paříži a ovlivnilo ji tak především francouzské prostředí.

Gainsbourgová má také několik sourozenců, vlastních i nevlastních. Její mladší nevlastní sestra Kate Berry v roce 2013 spáchala sebevraždu. Má ještě nevlastní sestru, známou modelku a zpěvačku Lou Doillonovou. 

Jako dcera slavných rodičů v prostředí showbyznysu a hvězd vyrostla. Svůj herecký debut si odbyla v roce 1984 jako dcera Catherine Deneuveové ve filmu V záři reflektorů. 

Francouzská ikona se také stala oblíbenou herečkou dánského režiséra Larse von Triera. Zahrála si celkem v jeho čtyřech snímcích - Antikristovi (2009), za kterého získala ocenění v Cannes, Melancholii (2011) a dvou částech Nymfomanky (2013). 

V posledních letech se objevuje nejen ve francouzských, ale i amerických a severoevropských snímcích. Například Sněhulákovi (2017) či Příslibu úsvitu (2017). Gainsbourgová se věnuje od 80. let také hudbě, vydala celkem pět alb. 

Charlotte Gainsbourgová je známá svým ležérním, rozvolněným stylem, kterému dominuje pánský styl, základní barvy a rozcuchané vlasy s ofinou. Objevila se v kampaních několika módních značek, včetně Balenciagy, Louis Vuitton či Yves Saint Laurent.

"Najít správné oblečení je pro mě složité. I ty nejjednodušší kousky mi dají zabrat, než najdu ty správné. Stále jsem například nenašla perfektní džíny," přiznala před třemi lety magazínu Dazed.

Podívejte se na střípky z jejího dosavadního života. 

reklama
reklama