reklama

Proměny Ivany Zemanové. První dáma odchází z Hradu, na módu si příliš nepotrpěla

První dáma Česka se pomalu chystá na odchod z Pražského hradu, který proběhne 8. března. Vždy si střežila své soukromí a věnovala se zejména charitativní práci. Připomeňte si v galerii fotky Ivany Zemanové a porovnejte ji s dalšími prvními dámami z Evropy i celého světa. 

Ivana Zemanová Prohlédnout grafiku
Ivana Zemanová | Foto: Profimedia.cz / Jakub Plíhal / Koláž Žena.cz

Ivana Zemanová nikdy nebyla ženou, která by v Česku udávala módní trendy, raději se věnuje charitě a soukromý život si hlídá. "Je to kvůli postavě, ale současně jí chybí i motivace být za módní ikonu. To se v Česku stále nenosí, na rozdíl třeba od Francie, kde je Brigitte Macronová příkladem elegance a stylu ve státních službách," popsala před třemi roky jeden z dřívějších outfitů první dámy Česka módní redaktorka Anna Nosková.

Zemanová raději dává přednost charitativní práci, prostřednictvím svého nadačního fondu pomáhá například ohroženým dětem, seniorům či lidem bez domova. Na charitu míří také výnosy z reprezentačních plesů, které prezidentský pár pořádá.

Ivana Zemanová se v médiích nerada prezentuje a spíše stojí v ústraní. V první prezidentské kampani svého muže se dokonce odmítla angažovat, zapojila se až při jeho druhé kandidatuře. "Já zastávám ten názor, že žena by měla následovat svého muže a měla by ho podporovat," řekla tehdy. 

Podívejte se do galerie na fotky Ivany Zemanové a porovnejte je s dalšími prvními dámami z Evropy i celého světa. 

reklama
reklama
reklama