reklama

Naháněla hrůzu soutěžícím, nyní čte lidem do ucha pro uklidnění. Slavíková slaví 56

Divadelní herečka, moderátorka a dabérka Zuzana Slavíková si zahrála v desítkách českých filmů a seriálů. Dabovala Priscillu Presleyovou v seriálu Dallas nebo Jane Fondovou v Newsroomu. A kromě drsné moderátorky v pořadu Nejslabší! Máte padáka! ztvárnila desítky rolí v brněnských i pražských divadlech. Ve čtvrtek 13. května oslaví 56. narozeniny.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Zuzana Čisáriková Slavíková pochází z Českých Budějovic a narodila se do herecké rodiny. Oba její rodiče hráli na scéně Jihočeského divadla. Rodina se však později přestěhovala do Brna. Na místních scénách Zuzana Slavíková vystupovala už jako dítě po boku svých rodičů. 

Svůj filmový debut odehrála v Pohádce z Větrného lesa v roce 1976. Původně se chtěla stát právničkou, po krátkém působení v Československém rozhlase se však dala na studium herectví na brněnské JAMU.

Po dokončení studií se stala členkou činohry Mahenova divadla v Brně, kde působila až do roku 2007. Zahrála si například v Maryše, ve hře Pasti na myši či Veselých paničkách windsorských. Momentálně působí především v Divadle pod Palmovkou.

Objevila se v několika televizních pořadech a seriálech, mezi nejznámější patří soutěž Nejslabší! Máte padáka! Od 90. let však pravidelně účinkuje také v dabingu, svůj hlas propůjčila řadě slavných hereček, jako je Priscilla Presleyová, Kate Winsletová nebo Jane Fondová. 

Projděte si slavné role i zajímavosti ze života Zuzany Slavíkové. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama