reklama

Nekonvenční Angelina Jolie: Provozovala SM sex, sbírá nože, nechala si odebrat prsa

Atraktivní vzhled, brilantní herectví, výstřední záliby, velká rodina a velké zaujetí pro charitu. To vše patří k Angelině Jolie, hollywoodské superstar, která v neděli oslaví 48. narozeniny. V roce 2014 ji britská královna Alžběta II. povýšila do šlechtického stavu. Podívejte se na všechny její životní role.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Angelina Jolie od jedenácti let studovala herectví na prestižní herecké škole Leeho Strasberga v New Yorku. V šestnácti začala s modelingem a objevila se v několika hudebních klipech. První Zlatý glóbus jí vynesla role v televizním životopisném filmu George Wallace, druhý jí přinesl televizní film Gia (1998) podle skutečného životního příběhu supermodelky Gii Carangiové. Skutečný průlom pro ni ale přišel v roce 1999 se snímkem Sběratel kostí, kde hrála po boku Denzela Washingtona.

V témže roce podala pozoruhodný výkon ve snímku Narušení spolu s Winonou Ryderovou - podle skutečného příběhu ženy, která se ocitne v blázinci. Tento snímek jí zajistil Oscara za herecký výkon ve vedlejší roli.

Na střípky z jejího pracovního i soukromého života se podívejte v naší fotogalerii. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama