reklama

Herečka Mária Dolanská musí chodit po brigádách, důchod jí začínal na osmi tisících

Herečka a maminka Jana Dolanského žila a 16 let hrála v Hradci Králové. Když se přestěhovala do Prahy, role přestaly přicházet a Mária Dolanská byla nucena zařídit se jinak.

Mária Dolanská v seriálu 1. Mise
Mária Dolanská v seriálu 1. Mise | Foto: FTV Prima

Mária Dolanská působila dlouhá léta v divadle v Hradci Králové. Od doby, kdy se přestěhovala začátkem 90. let se svými syny do Prahy, už má rolí pomálu. "Změnila se politická situace, v divadle, v kultuře. Nesehnala jsem práci, a tak jsem musela začít dělat něco jiného, protože jsem živila svoje děti sama," svěřila se Super.cz.

Vždy, když přijde nějaká role, má z ní Mária radost. Diváci ji mohli vidět v epizodách seriálů Slunečná, Zločiny Velké Prahy, Sanitka 2 nebo Život a doba soudce A. K.

"Vždycky jsem si myslela, že jsem se pro to narodila, a musím říct, že mám pocit, že je mě jenom půlka. Herectví mi strašně chybí. Tak jsem se herectví vzdálila, že už nemám vysněnou roli, jsem vždycky ráda, když si můžu zahrát i malou roli," dodala.

Ačkoliv by herečka ráda pokračovala ve své profesi, nyní je v důchodu. Ani ten ji ale neuživí, protože je nízký. Přivydělává si tedy vedením dramatického kroužku na gymnáziu. "Mám svůj důchod, ale pracovat musím, protože by mi důchod nestačil. Podnikala jsem a měla jsem velmi malý důchod. Začínala jsem na osmi tisících."

Poslední rolí, kterou dostala, byla babička v televizním seriálu 1. Mise, v němž mimo jiné hraje také její syn Jan. Jednou se dokonce před kamerou setkali. "Spolu jsme si s Honzíkem zahráli jen jednou jedinkrát. V inscenaci Tolik hlav od Kamila Střihavky. A to jenom proto, že jsem náhodou dělala záskok za paní Hadrbolcovou, která byla v tu dobu nemocná. Jinak jsme se nepotkali ani na jevišti, ani ve filmu, ani v televizi. Vzala jsem tuto nabídku i proto, abychom se viděli, a byla jsem moc ráda, že se potkáme. Honza je sluníčko a byl vždycky. Od malička," svěřila se Mária.

Grabmüllerová: Řešila jsem jen to, jak jíst co nejméně. Sportovců jako já je spousta | Video: Michael Rozsypal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama